Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2021/2022

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Starczy

 w roku szkolnym 2021/2022 w I semestrze

 

 

L.p.  

 

Osiągnięcia

 

Uczniowie

Nauczyciel odpowiedzialny

1.

V Powiatowy Konkurs Plastyczny „ Cztery pory roku oczami dziecka” pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

Kategoria- Zima

Kategoria-  4w1

Kategoria- Lato

 III m- Olivia Płaneta

Wyróżnienie- Jan Matyl

Wyróżnienie- Szymon Nalewajka

 Ewa Jędrzejewska

Dorota Miglus

Anna Kadłubek

2.

XVI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej – osobowej Kamienica Polska I miejsce drużyny

Serwatka Igor, Cierpiał Wiktor, Trela Filip, Irek Kacper, Klimczyk Aleksander, Kużnik Patryk, Sosnowski Adam, Huras Szymon, Walentek Szymon

 Dariusz Opuchlik

3.

VIII Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny „ Barwy jesieni na Jurze”

 kategoria klas I- III

kategoria klas IV- VIII

zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju pod honorowym patronatem Pani Wójt Gminy Poraj- Katarzyny Kaźmierczak

 I miejsce Martyna Weber

II miejsce Lena Szyja

 Ewa Jędrzejewska

Agata Ratyna

4.

VII Powiatowy Konkurs Muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko”

Kategoria klas I-III

Kategoria klas IV- VIII

Kategoria zespoły wokalne i wokalno- instrumentalne

 Wyróżnienie- Nicole Błaszczyk

Wyróżnienie- Wiktoria Sowa

 

II miejsce Frends: Wiktoria Sowa, Justyna Caban, Marika Trela, Radosław Nowak, Aleksandra Turek, Maja Jańczyk, Julia Krawczyk

III miejsce Duet O.K.: Aleksandra Krzyżowska, Katarzyna Kocot

 Klaudiusz Janus

5.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Jestem bezpieczny na drodze ‘’ zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nieradzie.

II miejsce Olivia Płaneta

Wyróżnienia: Gabriel Walentek, Nikola Jabłońska

Kacper Worczyński

Ewa Jędrzejewska

Agata Kleć

Marzena Nartowska

Anna Kadłubek

6.

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Poeci regionu”- Być poetą.

II miejsce Marta Sikorska

Wyróżnienie Julian Nowak

Tatiana Żak

Magda Badora

7.

Konkurs Powiatowy „ Świąteczna Kartka od Starosty”

Kategoria klas IV- VIII

II miejsce Lena Szyja

Wyróżnienie Jakub Sowa

Anna Włodarczyk

8.

VI Powiatowy Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną „Podróż moich marzeń- śladami słynnych matematyków”

II miejsce Wiktoria Godula

III miejsce Krzysztof Prusak

Katarzyna Lamch

Anna Włodarczyk

9.

Ogólnopolska Olimpiada z matematyki „ Leon”

I miejsce Kornelia Sochalska

II miejsce Jakub Godula

II miejsce Szymon Nalewajka

III miejsce Miłosz Majewski

IV Pola Podolska

V Magdalena Ziora

V miejsce Beata Ślimak

IX miejsce Maria Kołodziejczyk

Dorota Miglus

Anna Kadłubek

 

 

 

Agata Kleć

Marzena Nartowska

10.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Szkołę Podstawową w Nieradzie

II miejsce Antonina Czapla

III miejsce Emilia Dziembek

Wyróżnienie Magdalena Ziora

Klaudiusz Janus

11.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyroda darem Bożym”

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce Dominik Loch

Agata Ratyna

 

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. J.  Lompy w Starczy roku szkolnym 2021/2022 w II semestrze

 

 Lp 

 Osiągnięcia

 Uczniowie

Nauczyciel odpowiedzialny

12.

Eliminacje gminne w gr. I gr. II – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”.

Grupa I:

I miejsce- Franciszek Szwengiel

II miejsce- Karol Sławiński

III miejsce- Antoni Cuglewski

Grupa II:

I miejsce- Wojciech Nalewajka

II miejsce- Krzysztof Grzyb

III miejsce-Radosław Nowak

Aldona Huras- dyrektor szkoły

13.

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

Finalista- Oliwia Ziora

Jolanta Jeziorowska

14.

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „ Znamy wiersze polskich poetów- Maria Konopnicka.

I miejsce-Zofia Huras

Ewa Jędrzejewska

15.

I Powiatowy Konkurs „Od zecera do komputera”

I miejsce Dominik Loch

III miejsce Dawid Zemła, Kacper Czapla, Nataniel Serwatka

Wyróżnienie Krzysztof Prusak

Anna Włodarczyk

16.

XVII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej

III miejsce Wiktoria Sowa

Klaudiusz Janus

17.

Powiatowy Turniej O Puchar Wójta Gminy Konopiska w piłce nożnej

II miejsce drużyny- Kacper Irek, Patryk Kuźnik, Karol Przezdzing, Adam Sosnowski, Szymon Huras, Oktawian Adamus, Nataniel Serwatka, Dominik Zych, Grzegorz Grzyb, Joel Wywiał

Dariusz Opuchlik

18.

I Powiatowy Turniej piłki ręcznej Chłopców rocznik 2009 i młodsi o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej

II miejsce drużyny- Patryk Kuźnik, Karol Przezdzing, Błażej Nierobiś, Marcel Dworaczyk, Dominik Loch, Maciej cierpiał, Szynom Huras, Adam Sosnowski, Szymon Walentek, Hubert Matczak, Igor Wachowicz

Dariusz Opuchlik

19.

XV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Gala Matematyków” w Kamienicy Polskiej

Kategoria klas V:

III miejsce Kacper Irek

 IV miejsce Maja Więckowska

Katarzyna Lamch

20.

VII Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka Wokół nas po hasłem matematyka w medycynie organizowany przez Szkołę Podstawową w Konopiskach

Kategoria klas I-IV:

Maria Kozik I miejsce

Kategoria klas V-VIII:

Zofia Książek I miejsce

Jakub Sowa III miejsce

Lidia Kot

Katarzyna Lamch

21.

Konkurs plastyczno-literacki „Maryja oczami dziecka” organizowany przez Szkołę Podstawową numer 33 w Częstochowie

Wyróżnienie: Krzysztof Prusak

 

Udział: Julian Nowak, Zuzanna Urzeniczok, Maria Nowak, Martyna Weber, Olivia Płaneta

Ewelina Filipek

22.

Powiatowy Konkurs „Tercet matematyczno-przyrodniczy” w Kamienicy Polskiej

IV miejsce: Aleksandra Filipczyk, Oliwia Ziora, Paweł Nowak

Ewelina Pijet

Jolanta Jeziorowska

Bożena Blachnicka

23.

VI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „The Master of English”

I miejsce: Oliwia Ziora

Magdalena Bogacka

Anna Czapla

24.

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „The Master of English Junior”

I miejsce: Zofia Kaliściak

III miejsce: Pola Podolska

Agata Ratyna

Anna Czapla

Magdalena Bogacka

25.

Konkurs Plastyczny „Twoja wyobraźnia- Twój obraz” pt:

40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego- konkurs organizowany przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. Reymonta

Udział: Dominik Loch

 

 

Agata Ratyna

26.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022

Wyróżnienie: Adrianna Nowak

Katarzyna Lamch

27.

Powiatowy Konkurs Literacki na opowiadanie z opisem przeżyć wewnętrznych na podstawie wybranej ballady A.Mickiewicza

Kategorii klas VII-VIII:

III miejsce Julian Nowak

Udział: Dominik Loch

 

Magda Badora

28.

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Kacper Irek- bardzo dobry wynik

Wiktoria Godula- dobry wynik

Marcel Wrzosowski- dobry wynik

Agata Ratyna

Magdalena Bogacka

29.

I Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „ Laurka dla Mamy” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 27 w Częstochowie.

I miejsce Martyna Weber

II miejsce Marta Sikorska

Agata Ratyna

30.

XVI edycja ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego „ Memory Master”.

Laureat II stopnia- Kacper Irek

Laureat III stopnia- Patryk Ociepa

Laureat III stopnia- Emilia Dziembek

Wyróżnienia: Julia Cykowska, Roksana Masłoń, Igor Grela, Marcel Wrzosowski, Julia Jędrzejewska, Wiktoria Godula.

 

 

Magda Bogacka

Anna Czapla

Agata Ratyna

31.

Ogólnopolska Olimpiada

„ Olimpusek” z języka angielskiego.

Dyplom laureata: Emilia Lis, Maria Nowak, Julia Cuglewska, Kornelia Sochalska, Pola Podolska, Nicole Błaszczyk

Magda Bogacka

Anna Czapla

Agata Ratyna

32.

Konkurs „ Pokaż język” organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Kamienicy Polskiej

II miejsce drużyny:

Ksenia Gasiak, Maja Więckowska, Oliwia Ziora.

Katarzyna Hak

Magda Badora

33.

V Powiatowy Konkurs Matematyczno- Przyrodniczy

„ Eko- licznik „ 2022

II miejsce drużyny: Maja Więckowska, Jan Januszko

Michał Szczepanik, Katarzyna Lamch, Ewelina Pijet, Bożena Blachnicka, Jolanta Jeziorowska.

34.

XXXII Powiatowe Biegi „ Pokoju i Młodości” o Puchar Wójta Gminy  Starcza pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

II miejsce- Grzegorz Grzyb

III miejsce:

Wiktoria Godula, Amelia Majerczak, Aleksandra Filipczyk, Oliwier Nalewajka

 

I miejsce- Ksenia Gasiak

II miejsce- Ada Szwengiel

III miejsce-Kacper Trzepizur

 

II miejsce- Zofia Książek

II miejsce Kacper Irek

III miejsce- Błażej Nierobiś

 

 

 

Katarzyna Ludzińska

 

Dariusz Opuchlik

35.

Ogólnopolski Konkurs „ Zuch” z języka polskiego. Edycja roczna.

Laureat Martyna Weber

Laureat Emilia Lis

Laureat Miłosz Majewski

Laureat Wiktor Golis

Anna Kadłubek

36.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

„Gżegżółka”

 

I miejsce Aleksandra Filipczyk

Katarzyna Hak

37.

XX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „ Bliżej Ekologii”.

II miejsce drużyny:  Oliwia Ziora, Aleksandra Filipczyk, Wiktoria Godula

Jolanta Jeziorowska