Jesteś tu: » Strona Główna » Biblioteka Szkolna »

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu wracamy do naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Jedni znani i lubiani, inni już troszkę zapomniani. Z tej okazji dla uczniów klas I odbył się konkurs "Czarodziejski Kuferek", dla starszych "Zgadnij z jakiej jestem bajki". Dzieci na podstawie rekwizytów rebusów i zagadek odgadywały tytuły bajek i ich bohaterów. Nagrodami dla wszystkich były słodycze.

8 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się konkurs wiedzowy "Polska- moja ojczyzna". Chętni uczniowie wykazali się wiedzą z historii, geografii, dnia współczesnego naszego kraju.

21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

W klasie VIa odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne. Uczniowie wysłuchali bajki "O ciepłym i Puchatym".

Odbył się również wybór "Najżyczliwszego ucznia". Jednogłośnie wygrał Kacper Czapla. Każdy uczeń otrzymał słodki emblemat :) Promujmy życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta, bo tylko od nas zależy czy będziemy obdarzać się "ciepłym i puchatym" czy "zimnym i kolczastym".

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez pluszowego misia. jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem- powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Miękki, puchaty i taki z łatką- najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i fimów. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro,czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś". W naszej szkole też obchodziliśmy to milutkie święto. Była prezentacja historii powstania pluszowego misia, zagadki, piosenki, wierszyki i oczywiście "małe co nieco". Chociaż pluszowy miś ma już ponad 100 lat cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.

29 listopada wróżby w klasie Va i Vb

"Andrzeju, Andrzeju, dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż(...)"

Tak niegdys śpiewały młode panny w noc św.Andrzeja, wróżąc sobie, za kogo wyjdą za mąż i jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej- w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki to taka jedna, magiczna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem czarów i wróżb. Współcześnie są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fntazji.