Jesteś tu: » Strona Główna » Biblioteka Szkolna »

Po raz kolejny na calym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: "Wyobraź sobie..." Tradycyjnie do uczczenia przyłączyła się również biblioteka szkolna podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Konkursy plastyczne:

"Ilustracja do mojej ulubionej książki". Nagrodzeni:

Jędrzejewska Julia kl.IIIb

Płaszczymąka Nadia kl.IIIb

Sikorska Marta kl.IIIb

Ziora Natalia kl.IIIb

Szwedzińska Oliwia kl.IIIb

" Najpiękniejsza okładka książkowa"

Nowak Magdalena- kl.Vc

Konkurs czytelniczy: "Czy znasz te książki?". Nagrodzeni:

I kategoria- Wachowicz Igor kl. V c

II kategoria- Stolarczyk Nicola kl.VI b

III kategoria- Nalewajka Wojtek kl. V c

Najlepiej czytająca klasa w miesiącu październiku- III b

Najaktywniejszy czytelnik m-ca październik to Natalia Ziora

Odbyły się zajęcia z biblioterapii dla klasy V "Dżok- legenda o psiej wierności"

"Starsi czytają młodszym"- głośne czytanie dla uczniów klas I.

Przez cały miesiąc dla czytelników odwiedzających bibliotekę były słodkie niespodzianki.

Biblioteka szkolna przygotowała także wystawki "Nowości książkowe", "Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych" oraz audycję szkolnego radiowęzła