Jesteś tu: » Strona Główna » Biblioteka Szkolna »

29 września 2019 roku – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypomnienie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (29.09.2019r.) to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są właśnie dzieci. Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To wy kształtujecie postawy i zainteresowania młodego pokolenia, wy jesteście odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.