Jesteś tu: » Strona Główna » Biblioteka Szkolna »

12 i 15 marca 2019 r.

W dniach 12 marca i 15 marca Bibliotekę odwiedzili uczniowie klas pierwszych. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika, a także stworzenie przyjaznej i serdecznej atmosfery podczas pierwszych kontaktów dzieci z biblioteką.

Przygotowanie do swobodnego i samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych, zapoznania się z książką i tego jak należy się z nią obchodzić. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenia i nastąpiło uroczyste pasowanie. Na pamiątkę pełnoprawni czytelnicy otrzymali zakładki do książek specjalnie przygotowane na te okazję oraz dyplomy. Dzieci świetnie się bawiły, rozwiązywały zagadki, krzyżówki i różne zadania związane z książką i biblioteką. Dla wielu był to początek przygody z biblioteką, który mamy nadzieję będzie trwał latami.

21 marca 2019 r. - „Wiosenna poezja rozkwita”

21 marzec to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO. Jego celem jest promocja czytania, pisania publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Nasza biblioteka już od kilku lat włącza się w obchody tego dnia. W tym roku oprócz audycji odbył się konkurs „Zgadnij, kto dla Was czytał ten wiersz” przeznaczony dla wszystkich uczniów. Pierwsza osoba, która podała prawidłową odpowiedź otrzymała słodką niespodziankę.

25 marca 2019 roku

Tego dnia w bibliotece szkolnej odbył się „Dzień zagadek o Wiośnie”. Najmłodsi uczniowie z klas pierwszych chętnie wzięli udział we wspólnej zabawie. Świetnie poradzili sobie  z niełatwymi pytaniami. Jak przy każdej akcji czekały na nich słodkie upominki.