Regulamin biblioteki szkolnej

Jesteś tu: » Strona Główna » Biblioteka Szkolna » Regulamin biblioteki szkolnej

Regulamin biblioteki szkolnej

Regulamin biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej

im. Józefa Lompy w Starczy.

&1

PRAWA I WARUNKI KORZYSTANIA

1. Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.
  2. Biblioteka udostępnia swoje zbiory zgodnie z kalendarzem pracy szkoły, w wyznaczonych godzinach.
  3. Godziny pracy biblioteki ustala nauczyciel - bibliotekarz w porozumieniu z dyrektorem szkoły. Informacja o godzinach pracy biblioteki znajduje się na drzwiach biblioteki i w każdej klasie.
  4. Każdy czytelnik zobowiązany jest do zaznajomienia się z regulaminem biblioteki i godzinami udostepniania zbiorów.
  5. W bibliotece należy zachowywać się cicho i kulturalnie. Zakazuje się spożywania posiłków i picia napojów.
  6. Czytelnicy odpowiadają materialnie za zniszczenie lub zagubienie wypożyczonych książek
  7. Dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszystkie książki wypożyczone z biblioteki powinny być zwrócone. Jeżeli uczeń nie rozliczy się z biblioteką w wyznaczonym terminie może mieć wstrzymane wydanie świadectwa szk0olnego.
  8. W każdej klasie powołuje się "łącznika klasowego", który jest łącznikiem pomiędzy bibliotekarzem a wychowawcą klasy.
  9. Łącznicy klasowi tworzą Klub Miłośników Książki, który wspomaga działania bibliotekarza.

& 2

WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK I POSZANOWANIE ZBIORÓW

1. Czytelnik może wypożyczać książki wyłącznie na swoje nazwisko.
  2. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na okres nie dłuższy niż dwa tygodnie.
  3. Uczniowie przygotowujący się do konkursów maja prawo wypożyczenia większej liczby książęk jednorazowo.
  4. Uczeń powinien dbać o wszystkie wypożyczone z biblioteki zbiory.
  5. Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę lub oddać inną wskazaną przez bibliotekarza.
  6. W bibliotece znajduje się kącik czytelniczy, w którym można korzysta ć z księgozbioru podręcznego i czasopism.
  7. Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.
  8. Przed opuszczeniem  biblioteki czasopisma, książki i programy edukacyjne odnosi  się na miejsce.