Konkurs wiedzy o uzależnieniach „Jeden z dziesięciu”

Jesteś tu: » Strona Główna » Pedagog Szkolny » Konkurs wiedzy o uzależnieniach „Jeden z dziesięciu”

Konkurs wiedzy o uzależnieniach „Jeden z dziesięciu”

Konkurs wiedzy o uzależnieniach „ Jeden z dziesięciu”

Dnia 25 listopada 2019roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o uzależnieniach „Jeden z dziesięciu”, którego formuła została oparta o znany program emitowany w telewizji.  Konkurs skierowany do uczniów z klas VI- VIII przygotowała i przeprowadziła Tatiana Żak- pedagog szkolny. Nagrody dla uczniów ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starczy.  Najpierw uczniowie klasy VIII zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne „ Na pustyni uczuć”, które przygotowali pod kierunkiem pedagoga szkolnego. Następnie uczniowie pod kierunkiem Pani Ewy Olczak uczestniczący w projekcie zaprezentowali pokaz szkodliwego wpływu alkoholu na organizm człowieka.

Chętni uczniowie zgłaszali swój udział w konkursie u pedagoga lub wychowawców już w połowie października. Zainteresowani uczniowie otrzymali od pedagoga broszury informacyjne, z których mogli korzystać przygotowując się do udziału w konkursie.

Konkurs dotyczył wiedzy o różnych substancjach uzależniających i  psychoaktywnych. Uczniowie zgłębiali wiedzę o  szkodliwym wpływie tych substancji na zdrowie, rozwój i życie człowieka w aspekcie zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego.

Do udziału w konkursie zgłosili się następujący uczniowie: Anna Huras, Aleksandra Kosiak, Patryk Podleżyński, Dominik Zych, Bartosz Kamiński, Igor Huras, Michał Górski, Emilia Szota, Marcel Huras, Nicola Stolarczyk, Natalia Krawczyk, Wiktoria Godula, Jan Żuracki i  Oktawian Adamus. W I części konkursu uczniowie odpowiadali ustnie  na pytania przygotowane przez pedagoga. Do II etapu zakwalifikowało się trzech uczniów: Michał Górski, Nicola Stolarczyk i Natalia Krawczyk. W tej części zmagań konkursowych uczniowie odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zadania opracowane przez pedagoga. Jury w składzie: Pani Sekretarz Ilona Ciura, Pani Dyrektor Aldona Huras i Pani Ewa Olczak czuwały nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

I miejsce zajęła Natalia Krawczyk z kl. VI b

II miejsce Michał Górski z kl. VIII

III miejsce Nicola Stolarczyk z kl. VI b

Uczniowie otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.