Debata szkolna „ Wybierz dobroć”

Jesteś tu: » Strona Główna » Pedagog Szkolny » Debata szkolna „ Wybierz dobroć”

Debata szkolna „ Wybierz dobroć”

Kiedy masz wybór: czy dać dowód swojej racji, czy dobroci, daj dowód swojej dobroci”

Dnia 11.10.2019roku uczniowie klasy VII i VIII wspólnie z wychowawcami uczestniczyli w szkolnej debacie na temat wartości.  Debatę przygotowała i przeprowadziła Tatiana Żak.  Uczestnicy debaty najpierw obejrzeli film, pt. „ Cudowny chłopak”, który powstał na podstawie bestsellerowej powieści R. J. Palacio.

Film to wzruszająca historia chłopca, który od urodzenia ma  zdeformowaną twarz. Pomimo przebycia wielu operacji nadal zwraca uwagę swoim wyglądem. Kiedy Auggie rozpoczyna naukę w szkole reakcje dzieci są różne, często zniechęcające, ale swoim zachowaniem, hartem ducha i poczuciem humoru chłopiec zyskuje przyjaciół i odmienia szkołę.

Film stał się podstawą do rozmowy pedagoga z uczniami na temat ważnych wartości, którymi powinniśmy się kierować w życiu codziennym. Następnie uczniowie wypełniali karty pracy przygotowane przez pedagoga, w których określali, dlaczego warto być otwartym, tolerancyjnym i dobrym dla innych.

Ta zapadająca w pamięć historia o dobroci, przyjaźni i odwadze bawi i wzrusza, a co najważniejsze uczy jak ważne jest pozytywne działanie.