Konkurs profilaktyczny o uzależenieniach

Jesteś tu: » Strona Główna » Pedagog Szkolny » Konkurs profilaktyczny o uzależenieniach

Konkurs profilaktyczny o uzależenieniach

Konkurs plastyczny „ Zagrożenia czyhające na człowieka XXI wieku”

Konkurs plastyczny na plakat, nt. „ Zagrożenia czyhające na człowieka XXI wieku” został zorganizowany przez pedagoga szkolnego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starczy. Konkurs adresowany był do uczniów klasy VI, VII, VII i III gimnazjalnej.  Nagrody dla uczniów uczestniczących w konkursie zakupiono ze środków GKRPA w Starczy. Celem konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia czyhające  na współczesnego człowieka. Alkohol, nikotyna, dopalacze, narkotyki, hazard, uzależnienia od komputera, telefonu, zakupów… to tylko niektóre z nich. Są bardzo niebezpieczne i zagrażają zdrowiu i życiu człowieka.  

 

Uczniowie mogli wykonać prace w dowolnym formacie i z wykorzystaniem wybranej techniki. Do końca listopada wpłynęło ponad czterdzieści prac, spośród których jury w składzie: Tatiana Żak,  Ewa Lisek, Jolanta Jeziorowska i Agata Ratyna wybrało 13 prac i przyznało następujące miejsca.:

  • I miejsce

Weronika Drost kl. III g
Daria Trepke- kl. III g

  • II miejsce

Amelia Baor kl. III g
Karolina Baor kl. VII

  • III miejsce

Paulina Kadłubek kl. III g
Weronika Jędrasiak kl. III g

  • IV miejsce

Emilia Janczyk kl. VIII b
Igor Lasak kl. III g
Jessica Lis kl. III g

  • wyróżnienia:

Emilia Szota kl. VI
Anna Huras kl. VI
Patryk Podleżyński kl. VII
Karolina Rzeźniczek kl. III g

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody takie jak: słuchawki, powerbanki, głośniki, pokrowce na tablety, płyty CD, kalendarze, itp. ufundowane przez GKRPA w Starczy. Nagrody wręczyła zwycięzcom  konkursu Sekretarz Gminy Pani Ilona Ciura.