Pasja, profesja, powołanie- Ogólnopolski Tydzień Kariery

Jesteś tu: » Strona Główna » Doradztwo zawodowe » Pasja, profesja, powołanie- Ogólnopolski Tydzień Kariery

Pasja, profesja, powołanie- Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

21-27 października

25 października  2019 roku odbyło się  spotkanie uczniów, nauczycieli i wychowawców w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery z zakresu doradztwa zawodowego,  przygotowane przez szkolnego doradcę zawodowego Panią Tatianę Żak.  W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Kariery brzmi: „Pasja, profesja , powołanie”. W tym dniu uczniowie klas VI, VII i VIII przyszli przebrani za przedstawicieli wybranych przez siebie zawodów, które chcieliby wykonywać w przyszłości. Pamiątkowe zdjęcie  poszczególnych klas obrazuje różnorodność zainteresowań i pasji uczniów.

Następnie szkolny doradca zawodowy zaprezentował główne założenia ogólnopolskiego programu, którego celem jest propagowanie świadomych wyborów oraz zachęcanie uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Szkolny doradca zawodowy w czasie pogadanki przygotowanej wspólnie z uczniami klasy VIII: Aleksandrą Kosiak, Pauliną Muś, Mileną Zych, Aleksandrą Radek oraz Piotrem Zającem  wyjaśnił uczniom hasło przewodnie oraz zachęcał do rozwijania swoich pasji.

Po części wprowadzającej rozpoczęła się prezentacja uczniów.  Chętni uczniowie  z poszczególnych klas  opowiadali o swoich pasjach.  Uczniowie prezentowali swoje prace oraz przedstawiali przygotowane prezentacje  multimedialne. I tak Piotr Zając z klasy VIII opowiadał o tworzeniu animacji komputerowych i zaprezentował swoją przykładową pracę, Paulina Migdał z klasy VIII zaprezentowała wystawę przepięknych fotografii, Adam Balwierz z klasy VIII zagrał fragment muzyki filmowej na keyboardzie, Mateusz Klecha i Łukasz Zyzik z klasy VII grali i śpiewali, a uczennica klasy VI b Wiktoria Godula opowiadała o koniach i swojej pasji jaką jest jeździectwo.  Występujący uczniowie otrzymali za swoje prezentacje słodki poczęstunek. W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny: Uczniowie klas I-III przygotowali prace na temat „ Zawód moich rodziców”, a uczniowie klas V- VIII prace na temat „ Mój zawód -moja pasja”. Najlepsze prace zostały nagrodzone. Uczniowie otrzymali farby, kredki, pisaki, bloki, odblaski i inne praktyczne pomoce i materiały.  Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali ulotki zawierające informacje na temat różnych zawodów.