Warsztaty

Jesteś tu: » Strona Główna » Doradztwo zawodowe » Warsztaty

Warsztaty

11 października 2018 roku i 9 stycznia 2019 roku zostały zorganizowane warsztaty dla uczniów klas VII i III gimnazjum oraz dla uczniów klasy VIII a i VIII b z zakresu doradztwa zawodowego we współpracy z Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej z Częstochowy.

Uczniowie klasy VII i III gimnazjum uczestniczyli w warsztatach na temat: „Poznajemy zawody, wybieramy dalszy kierunek kształcenia”, a uczniowie klas VIII w warsztatach na temat: „Mój potencjał – pierwszy krok do kariery”. W ramach współpracy z PPPP w Częstochowie szkolny doradca zawodowy zaplanował 14 stycznia 2019 roku zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas III gimnazjum prowadzone przez pracownika poradni dr nauk humanistycznych Marzenę Sikorę. Tego dnia został także zorganizowany punkt konsultacyjny dla uczniów, rodziców i nauczycieli prowadzony przez pracowników poradni w Częstochowie – psychologa mgr Annę Kamińską oraz socjologa i pedagoga Marzenę Sikorę. W ramach prowadzonych przez doradców zawodowych warsztatów i spotkań uczniowie poznawali świat zawodów oraz swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe, które pomogą im w planowaniu swojej kariery edukacyjno – zawodowej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele mogli też skorzystać indywidualnej porady, uzyskać wskazówki i pomoc specjalistów z zakresu doradztwa.