Ogólnopolski Tydzień Kariery

Jesteś tu: » Strona Główna » Doradztwo zawodowe » Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Dnia 26 października 2018 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku odbył się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”  uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum przygotowali pod kierunkiem wychowawców i doradcy zawodowego szkolny projekt na temat „Targi zawodów”.

Uczniowie poszczególnych klas przygotowali stoiska ze zgromadzonymi rekwizytami, ulotkami, plakatami oraz przygotowanymi informacjami na podane tematy:

Klasa VII – Wojsko, Policja, Służby Pożarnicze

Klasa VIIIa  -Turystyka, Gastronomia, Hotelarstwo

Klasa VIII b – Medycyna, Rehabilitacja, Weterynaria

Klasa III gimnazjum – Edukacja, Ochrona Środowiska, Prawo

Celem projektu opracowanego przez doradcę zawodowego było przygotowanie uczniów do świadomego wyboru zawodu i szkoły średniej. Doradca zawodowy zapoznał uczniów w czasie przygotowanej prelekcji z najważniejszymi czynnikami, które powinni brać pod uwagę dokonując wyboru zawodu i szkoły. Omówił istotne czynniki, takie jak: zainteresowania, zdolności, charakter, temperament, wartości, stan zdrowia itp. wpływające na jedną z najważniejszych decyzji jaką jest wybór zawodu. Następnie uczniowie poszczególnych klas dokonali prezentacji. Pozostali uczniowie mogli uzyskać cenne informacje na temat różnych zawodów, poznali plusy i minusy prezentowanych zawodów oraz otrzymali ulotki zawierające informacje na temat różnych zawodów.