Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Być kobietą,

Być kobietą...

Marzec to wyjątkowy miesiąc. Nie tylko dlatego, że czujemy już całkiem wyraźnie nadejście wiosny, ale przede wszystkim, że wszystkie kobiety obchodzą 8. dnia tego miesiąca swoje święto. Każda szkoła celebruje je inaczej. Nasza obchodziła Święto Kobiet wyjątkowo hucznie. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy siódmej oraz drugiej. Młodsze dzieci wystąpiły z okolicznościowymi wierszami i piosenką, którą wykonała przedstawicielka klasy szóstej Joanna Miodek, natomiast taniec zaprezentowały dziewczynki z klasy drugiej, ubrane w kolorowe boa i wytworne nakrycia głowy. Kolejnym punktem programu artystycznego był występ chłopców z klasy siódmej, którzy przedstawili zabawną scenkę z życia człowieka z epoki kamienia łupanego. Oprócz komizmu słownego, widzowie docenili kostiumy aktorów, ich fryzury i makijaże, zdradzające niezwykły kunszt teatralny i dbałość o szczegóły inscenizacji. Nie zabrakło rekwizytów, charakterystycznych dla funkcjonowania praczłowieka, żyjącego w jaskiniach oraz ciekawej scenografii. Następnie dziewczęta z tejże klasy zaprezentowały scenki z okresu, gdy kobiety walczyły o prawa do  nauki, prawa obywatelskie, prawo do uczestnictwa w życiu społecznym i politycznym kraju. Pod maską komicznych dialogów, dostrzec można było determinację ówczesnych feministek, w role których doskonale wcieliły się nasze aktorki. I tu nie zabrakło dbałości o detale. Dziewczęta grające Francuzki ubrane były szczególnie gustownie. Każda z nich nosiła niebanalne nakrycie głowy, gustowne płaszczyki i garsonki, strój typowy dla eleganckich mieszkanek Paryża. Na koniec brawurowo wykonana została przez Łukasza Zyzika oraz Marcina Tyrałę a także uczniów klasy siódmej piosenka Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. Apel zakończyły życzenia oraz kwiaty dla wszystkich kobiet złożone na ręce Pani Dyrektor Aldony Huras przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.