Podsumowanie projektu

Podsumowanie projektu

Trzymaj Formę !!!

TRZYMAJ FORMĘ !

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularna aktywnością fizyczną. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjny współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federacje Producentów Żywności. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego ukształtowania nawyków prozdrowotnych wśród młodzieży oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowej diety. W naszej szkole organizowany jest autorski program „Trzymaj Formę! Na zdrowie i na lata!” Opracowany przez pedagoga przez pedagoga szkolnego Tatianę Żak we współpracy z nauczycielami biologii, techniki, informatyki, wychowania fizycznego i sztuki, którzy realizują na prowadzonych zajęciach główne założenia programu. Uczniowie w czasie zajęć poszerzają swoja wiedzę na temat zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Wspólne gotowanie, organizacje imprez sportowych, udział w konkursach to tylko niektóre z działań. Podsumowanie programu to pokaz i degustacje przygotowanych przez uczniów soków, sałatek, surówek itp. w czasie organizowanego Dnia Matki.