Konkurs Piosenki Patriotycznej

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Konkurs Piosenki Patriotycznej

Konkurs Piosenki Patriotycznej

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience!
Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj!
Do broni dziewczyno kochana! Do broni chłopaku mój!
Wnet wolna będzie Warszawa! Do broni, po wolność, na bój!

24 maja 2019 r. kształtując postawę patriotyzmu i pielęgnując pamięć o przodkach i wydarzeniach, które zmieniły los naszej Ojczyzny, zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Patriotycznej. Jego celem było pogłębianie wśród uczniów znajomości polskiej poezji i piosenki patriotycznej, jej historii, znaczenia w czasie jej powstania i obecnie. Konkurs dał również możliwość rozwijania i prezentowania przez uczniów  talentów wokalnych i recytatorskich. Godna podkreślenia jest niezwykła atmosfera, którą wytworzyli artyści. Uczestnikami festiwalu byli uczniowie klas IV-VII oraz III gimnazjum. Każda klasa wykonywała co najmniej jedną pieśń, która była oceniana przez jury konkursu w skali od 1 do 3. Jury przyznawało punkty, szczególną uwagę zwracając na zgodność utworu muzycznego z narzuconą tematyką, za znajomość słów przez wszystkich członków grupy oraz ogólne  wrażenie artystyczne.

Jury konkursowe w składzie Pani Aldona Huras, Pani Ewa Cipior, Pani Ewa Jędrzejewska, Pani Ewa Olczak, Pani Magdalena Bogacka oraz Pani Katarzyna Ludzińska wyłoniło laureatów. Zwycięzcy oprócz nagród rzeczowych i dyplomów mieli możliwość ponownego zaprezentowania wybranych przez siebie utworów muzycznych.

Na podium stanęli:

I miejsce: klasa IV c