Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Choćbyś cały świat przemierzył
I tysiące poznał dróg
Nie zapomnij polnych ścieżek,
Byś do Polski trafić mógł.
Ona wita cię i żegna,
W iskrach słońca, w blasku świec.
Nieśmiertelna! Nieuległa!
Pospolita, sercu bliska Rzecz!

30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas 5– 7 pod opieką Pani Agaty Ratyny zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania Pierwszej Polskiej Konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe i przygotowana scenografia. Nikt nie zapomniał o przypięciu biało-czerwonego kotylionu. Nasza szkolna uroczystość stała się okazją do wspólnego świętowania, do rozmów na temat patriotyzmu i dumy z bycia Polakami.