Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Egzamin ósmoklasisty

„Zawsze idź przez życie tak,

jakbyś miał coś nowego do nauczenia się,

a tak się stanie.”

Vernon Howard

15, 16 i 17 kwietnia 2019r. po raz pierwszy odbył się w całej Polsce egzamin ósmoklasisty. Egzamin obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I-VIII szkoły podstawowej. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło 29 uczniów. Egzamin ósmoklasisty był obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musiał do niego przystąpić, aby ukończyć ten etap edukacji. Przeprowadzany był on w formie pisemnej. Uczniowie pisali egzamin z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 14 czerwca 2019 r. Wydanie zaświadczeń i informacji zdającym odbędzie się natomiast 7 dni później – 21 czerwca. Wszystkich uczniom życzymy jak najlepszym wyników i dostania się do wymarzonej szkoły.
Mamy nadzieję, że wyniki egzaminu okażą się dobre i staną się nagrodą i satysfakcją dla uczniów za ich trud włożony w naukę.

Trzymamy kciuki!!!