Wycieczka do Warszawy

i jak dziecko zawołasz:
Warszawo!

Konstanty Ildefons Gałczyński

W ramach projektu „My odkrywcy” realizowanego przez Fundację FORMY w szkole Podstawowej im.J.Lompy w Starczy dnia 25 kwietnia 2019r. uczniowie klas VII, VIII i III klasy gimnazjalnej wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu do stolicy Polski 42 uczniów i 4 opiekunów było poznanie, przybliżenie i utrwalenie ważnych miejsc i wydarzeń dla kształtowania pamięci historycznej. Tematem wyprawy były „symbole narodowe na przestrzeni wieków”. Wizyta w Syrenim Grodzie rozpoczęła się od uczestnictwa w lekcji historii w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie poznawali symbole wojskowe, formacje wojskowe i historię zmagań Polaków o odzyskanie niepodległości. Potem uczestnicy wyprawy odwiedzili Zamek Królewski, Starówkę . Podziwiali warszawskie pomniki, zatrzymali się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza obserwując zmianę warty i poznając historię niezwykłego pomnika pamięci i szacunku dla obrońców ojczyzny. Po obiedzie uczniowie i opiekunowie mieli możliwość obejrzenia panoramy Warszawy z 36 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Wyprawa okazała się ciekawa i pełna wrażeń, a nabyta wiedza przyczyniła się do pogłębienia wiedzy o historii Polski i ważnych dla niej bohaterach. Utrwaliła kształtujące się w młodych obywatelach uczucia patriotyczne.

Wszystkie wrażenia, emocje i miejsca uczestnicy wycieczki udokumentowali na zdjęciach, które przekażą redaktorom szkolnej wycieczki.