Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

„Niech wyrosną z Was tacy,

którzy do gwiazd wzlecieć zapragną...”

J.Korczak

19 października odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość - ślubowanie i pasowanie na ucznia.W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Towarzyszą im radość, dobre słowa i obecność tych, którzy znaczą w życiu tak wiele. Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które swoją obecnością dodały uroczystości blasku i powagi: rodzice. Uczniowie klas I a i b udowodnili, że „nie są już maluchami”, prezentując ciekawy i zabawny program artystyczny, ubarwiony wesołymi piosenkami. Zostali za to nagrodzeni brawami. Po programie artystycznym, w którym dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne, wszyscy pierwszoklasiści sumiennie zdali egzamin ze znajomości Elementarza Małego Polaka. Następnie przystąpiono do ślubowania. W jego trakcie uczniowie z wielką powagą obiecali, że będą przynosić chlubę rodzicom, nauczycielom, szkole i ojczyźnie, że będą dobrymi kolegami i pilnymi uczniami. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i służymy pomocą, aby nie mieli trudności w realizacji tych postanowień. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. W nagrodę każdy „Pierwszak” otrzymał „róg obfitości”. Od tej chwili pierwszoklasistów można oficjalnie wpisać w poczet uczniów naszej szkoły. Liczymy na to, że dotrzymają swoich zobowiązań i będą dbać o dobre imię klasy i szkoły, zaś swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Starsi koledzy będą ich wspierać, służyć radą i pomocą, aby szkolna rzeczywistość nie była dla nich szara i smutna, lecz barwna i wesoła. Na zakończenie tej pięknej uroczystości każdy z uczniów posadził w szkolnym ogrodzie swój kwiat. W czasie wszystkich punktów programu uroczystości pasowania, towarzyszyły  nowym, pełnoprawnym uczniom Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Starczy ogromne emocje. Panował podniosły ale jednocześnie bardzo radosny nastrój.