XVIII Dzień Papieski

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » XVIII Dzień Papieski

XVIII Dzień Papieski

"Być człowiekiem sumienia

to znaczy wymagać od siebie,

podnosić się z własnych upadków

i ciągle na nowo się nawracać".

40 lat temu – 16 października 1978 Karol Wojtyła został Papieżem.Jan Paweł II dla wielu Polaków stał się ideałem i na zawsze pozostał w pamięci. Z tej okazji w Polsce obchodzimy Dzień Papieski – budując w ten sposób żywy pomnik Papieża Polaka. W naszej szkole obchodziliśmy go 19.10.2018r. pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Nasi uczniowie podkreślili niezwykłość tego dnia odświętnymi strojami, uwagą i skupieniem z jakim wysłuchali montażu słowno – muzycznego. Występ urozmaicały ulubione pieśni Jana Pawła II zaśpiewane przez chór z akompaniamentem gitary. Najpiękniej została wykonana „Barka”, ponieważ zaśpiewana była przez większość zgromadzonych. Uczniowie mogli nie tylko posłuchać wspomnień świętego związanych z jego dzieciństwem i młodością, ale poznać, nieznane lub mało znane fakty z życia św. Jana Pawła II, jego pasje i zainteresowania oraz przekonać się, że był człowiekiem z dużym poczuciem humoru.