Bezpieczna szkoła

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Bezpieczna szkoła

Bezpieczna szkoła

7 września na 6 godzinie lekcyjnej uczniowie klas IV - VIII i klasy gimnazjalnej uczestniczyli w apelu, na którym przedstawiono uczniom ważne zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią.

Zwrócono uwagę starszym i młodszym uczniom, jak bezpiecznie zachowywać się w szkole, jak zadbać o bezpieczeństwo podczas przerw lekcyjnych, którą stroną bezpiecznie poruszać się po schodach. Przypomniano podstawowe przepisy i zasady ruchu drogowego niezbędne do prawidłowego korzystania z dróg publicznych przez pieszych i rowerzystów. Oto najważniejsze zasady:

Nie narażajmy siebie i innych na utratę zdrowia. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo w szkole!
• Spacerujmy zamiast biegać.
• Respektujmy dwa kierunki poruszania się po schodach.
• Nie przepychajmy się w drzwiach i wchodząc do szatni.
• Sprawnością fizyczną wykazujmy się na zajęciach wychowania fizycznego i podczas zawodów sportowych.
• Gdy pojawia się problem – rozmawiajmy o tym lub zwróćmy się o pomoc do nauczyciela, wychowawcy, pedagoga.

Pamiętajmy!