Dzisiaj na tablicy

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025 DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA LOMPY W STARCZY

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im Józefa Lompy w Starczy określa Zarządzenie Nr 5.2024 Wójta Gminy Starcza z dnia 10 stycznia 2024r. dostępne pod linkiem:

Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Starczy przyjmowane będą do klasy pierwszej na podstawie pisemnego ZGŁOSZENIA rodziców/prawnych opiekunów. Zgłoszenie to należy złożyć w szkole do 29 marca 2024r.

Dzieci spoza obwodu Szkoły Podstawowej w Starczy mogą być przyjęte do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się na podstawie pisemnego WNIOSKU rodziców/prawnych opiekunów, który należy złożyć do 15 marca 2024r.

Formularze ZGŁOSZENIA lub WNIOSKU  można pobrać:

- z Gminnego Przedszkola w Starczy,

- z sekretariatu szkoły,

- ze strony internetowej szkoły www.szkolystarcza.szkolnastrona.pl z zakładki Rekrutacja

ZGŁOSZENIA I WNIOSKI przyjmowane będą w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Starczy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Podanie do publicznej wiadomości listy uczniów zakwalifikowanych i  niezakwalifikowanych nastąpi 29 marca 2024r.

Do dnia 12 kwietnia 2024r. rodzice/prawni opiekunowie powinni złożyć pisemne OŚWIADCZENIE, w którym potwierdzą wolę przyjęcia dziecka do szkoły. Wzór oświadczenia znajduje się na stronie internetowej szkoły: www.szkolystarcza.szkolnastrona.pl , w zakładce Rekrutacja

Aldona Huras

INFORMACJA O REALIZACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARCZY

PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy przystąpiła do programu ministerialnego Laboratoria Przyszłości.  Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy  otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 78 900 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiono:

1. wyposażenie podstawowe, które obowiązuje szkołę  od 1 września 2022 roku:

drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stację lutownicza z gorącym powietrzem, kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami.

1. wyposażenie dodatkowe z zakresu robotyki wraz ze szkoleniem dla kadry pedagogicznej:

klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami - SkriKit - 15 szt zestawów dla klas I-III,

roboty edukacyjne wraz z akcesoriami – SkriBot - 15 szt zestawów dla klas IV-VIII

1. wyposażenie dodatkowe z zakresu sprzętu audio-video:

mikrofon nagłowny z akcesoriami, konsolę/mikser dźwięku z akcesoriami, 2 dyktafony, nagłośnienie, słuchawki studyjne, panele akustyczne.

Wyposażenie zakupione w ramach programu będzie wykorzystywane średnio 3 godziny zajęć w każdym tygodniu nauki, przez 5 kolejnych lat.

Zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości pomoce to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat wykorzystania zakupionego sprzętu znajdują się na szkolnej stronie w zakładce PROJEKTY-Laboratoria Przyszłości.

Aldona Huras