Święta Majowe

biel - serce czyste...
Piękne są nasze
barwy ojczyste.

30 kwietnia  dyrekcję, nauczycieli i uczniów zaproszono na program poświęcony ŚWIĘTOM MAJOWYM. Uczniowie pięknie, odświętnie ubrani, wspaniale i godnie zaprezentowali się na scenie. Ich zadaniem było zachęcenie  kolegów do refleksji nad trzema świątecznymi dniami  – 1 Maja, 2 Maja, 3 Maja.

Każde z tych świąt ma inną historię,  wymowę, inny charakter i czego innego dotyczy, ale wszystkie niosą wartości uniwersalne, mądre i piękne, dlatego trzeba o nich wiedzieć jak najwięcej już od najmłodszych lat. Święta te nawiązują do wydarzeń z różnych epok naszej trudnej historii i wielu uczniów ma jeszcze problem z ich właściwym zrozumieniem, dlatego staraliśmy się przybliżyć temat w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Słowo wzbogaciliśmy technikami multimedialnymi oraz wspólnym śpiewem.