Szkolny Konkurs Recytatorki

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Szkolny Konkurs Recytatorki

Szkolny Konkurs Recytatorki

"Ojczyzna moja-to ta ziemia droga,
Gdziemujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła..."

Maria Konopnicka "Ojczyzna"

Dnia 22.02.2018r odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej, przeznaczony dla uczniów klas IV-VII oraz gimnazjum. Każdy z uczestników zaprezentował przed szkolną publicznością, wybrany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej. Podniosłość i patetyczność utworów pozwoliły wszystkim, choć na chwilę poczuć atmosferę przepełnioną miłością do kraju, w którym mieszkamy i dorastamy.
Do rywalizacji na najciekawszą interpretację wiersza stanęli uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe.
I grupa:  klasy IV-VI
II grupa: klasy VII oraz klasy gimnazjalne
Poziom konkursu był wysoki, a więc komisja miała ciężki orzech do zgryzienia przy wyborze zwycięzców. Komisja w składzie: p.dyrektor Elżbieta Sygulska, p.dyrektor Marian Krzyczmanik, p.Tatiana Żak, p.Ewa Lisek oraz p.Lena Loch przesłuchała 23 uczestników i wyłoniła laureatów.
LAUREACI
I grupa:
I miejsce – Piotr Zając
II miejsce – Julia Krawczyk
III miejsce – Julia Świder
Wyróżnienie: Michał Górski
II grupa:
I miejsce – Wiktoria Żepka
II miejsce – Alicja Bogacka
III miejsce - Wiktoria Huras
Wyróżnienia- Natalia Szota

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie recytacji.