Wigilia w naszej szkole

Czuwa sama uśmiechnięta
Nad dzieciątka snem,
Nad dzieciątka snem..."

W ostatnim dniu zajęć lekcyjnych przed przerwą świąteczną cała społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Jest to szczególny dzień, gdyż gromadzi razem wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przy wigilijnym stole.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas III gimnazjum, którzy pod kierunkiem ks. Grzegorza Stanuli oraz p.katechetki Teresy Oleksik przygotowali jasełka.Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... Jak co roku, ale każdego roku inaczej...Spotkanie to uświetnił śpiewem kolęd chór szkolny pod opieką p. Zbigniewa Łapaja. Przedstawione utwory zwróciły uwagę na podstawową istotę Świąt Bożego Narodzenia, jaką jest spotkanie z drugim człowiekiem i wzajemne sobie wybaczanie.
Najważniejszą chwilą tego dnia było spotkanie przy wigilijnym stole i łamanie się opłatkiem, a moc składanych szczerze życzeń wypełniła cały szkolny korytarz.