Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły » Święto Niepodległości

Nam strzelać nie kazano- Wstąpiłem na działo

I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało.

Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi,

prosto, długo, daleko, jako morza brzegi (...)

10 listopada 2017 r. wszyscy uczniowie oraz nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej naszej szkoły, aby upamiętnić ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny- 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasy III gimnazjum wraz z opiekunem p.Ireną Baur-Klecha przygotowały uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Kolejna rocznica przypomina nam, jak ważna jest wolność dla każdego człowieka i to, z jakim trudem została zdobyta. Z szacunkiem pochylamy głowy nad wszystkimi, którzy za niezależność Polski walczyli i którzy za Nią ginęli. Odświętne ubrania uczestników zostały wzbogacone o tradycyjne biało-czerwone kotyliony i cała dekoracja zawierała nasze barwy narodowe.