2018-2019 Projekt "Niepodległa 2018"

Jesteś tu: » Strona Główna » PROJEKTY » 2018-2019 Projekt "Niepodległa 2018"

Od września 2018 roku realizujemy w naszej szkole projekt „Niepodległa 2018” w partnerstwie z Fundacją FORMY, który dofinansowany jest ze środków Fundacji PZU.

 


 

 

W ramach projektu odbywać się będą w roku szkolnym 2018/2019 zajęcia dodatkowe kształtujące kreatywność uczniów oraz postawy patriotyczne. Dla uczniów przewidziano różne formy aktywności w formie warsztatów: plastycznych, fotograficznych, dziennikarskich, grafiki komputerowej, kształtujących umiejętności autoprezentacji praz umiejętność komunikowania się i emisji głosu. Uczniowie procować też będą w Kole Odkrywców Historii, uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych oraz doskonalić umiejętności wokalno – muzyczne. W czasie zajęć z wychowawcą będą tworzyć „Szkolny Kodeks Patrioty”, rozmawiać o przejawach współczesnego patriotyzmu, formach jego realizacji w szkole. Uczestnicy projekty będą poznawać tradycję i przeszłość swojej ojczyzny uczestnicząc w trzech wycieczkach: uczniowie klas I-II do Ogrodzieńca „Moja mała Ojczyzna Jurajska”, klasy IV-VI do Krakowa „Z wizytą w mieście Kraka”, a uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjalnej pojadą do Warszawy na tematyczną wyprawę pod hasłem „Symbole narodowe na przestrzeni wieków – Muzeum Wojska Polskiego i Zamek Królewski”.

Efekty pracy zaprezentujemy w czasie uroczysych akademii „100 rocznica odzyskania niepodległości” w listopadzie oraz Świeto Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi w maju. Prace udzniów podziwiać będzie można również w czasie prezentacji wystawy plastycznej i fotograficznej, konkursu piosenki patriotycznej oraz Pikniku Patriotycznego. Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny, wszystkie zajęcia warsztatowe i inne formy działań finansowane są ze środków Fundacji PZU.

czytaj więcej
  • Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty dziennikarskie
Warsztaty kształtujące umiejętność autoprezentacji oraz umiejętność komunikowania się i emisji głosu
czytaj więcej

Zajęcia profilaktyczne


Zajęcia Programu profilaktycznego Fundacji FORMY ,,My odkrywcy” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy w roku szkolnym 2018/2019 mają na celu dostarczyć uczniom biorącym w nich udział wiedzy na temat samych siebie.

czytaj więcej

Wycieczka „Moja mała Ojczyzna Jurajska”


W dniu 18 października 2018 roku 64 uczniów klas I i II wraz z opiekunami wyruszyło na wycieczkę mającą na celu poznanie miejsc pamięci narodowej na terenie naszego regionu – Jury Krakowsko – Częstochowskiej . wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu „Niepodległa 2018” prowadzonego przez Fundację FORMY w naszej szkole od 10 września 2018 roku do 30 czerwca 2018 roku i sfinansowany ze środków Fundacji PZU. W czasie podróży dzieci odwiedziły miejsca pamięci narodowej w Olsztynie i Myszkowie oraz uczestniczyły w żywej lekcji historii na Zamku w Ogrodzieńcu.

Wycieczka klas I-II do Ogrodzieńca „Moja mała Ojczyzna Jurajska”
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Pliki do pobrania