Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2017/2018

Jesteś tu: » Strona Główna » Osiągnięcia » Osiągnięcia uczniów w konkursach w roku szkolnym 2017/2018

 

 

Osiągnięcie

Uczestnicy

Nauczyciel prowadzący

Osiągniecia o zasięgu międzynarodowym

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wyróżnienie w kategorii Maluch uzyskał Januszko Jan

 

Wyróżnienie w kategorii Benjamin  uzyskał Marcin Tyrała z klasy V

Huras Dominik i Szyja Joanna z klasy VI; w kategorii Kadet klasa VII – Kacper Lisek wyróżnienie, bardzo dobry wynik – Paweł Zając

Ewa Jędrzejewska

Aldona Huras

 

 

 

 

 Ewa Olczak

Osiągnięcia o zasięgu ogólnopolskim

Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG

Bardzo dobry wynik Igor Lasak

Irena Baur-Klecha

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny  GEO-PLANETA 

Bardzo dobry wynik Hubert Jeziorowski- III G, Joanna Szyja – VI, wyróżnienia: Kamil Kmieć – III G, Natalia Szota - VII

Bożena Blachnicka

Ogólnopolska Olimpiada z Języka Angielskiego „Olimpusek”

Laureaci: I miejsca: Antoni Kozik i Kacper Irek, VI miejsce Aleksander Klimczyk, XIV miejsce Jakub Jagusiak.

Agata Ratyna

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”

W kategorii Maluch 1m Nowak Julian; w kategorii Młodzik – 2 m Ksieżyk Kinga, 3 m Bogacka Alicja; w kategorii szkół gimnazjalnych – 1 m Nowak Marlena, 2 m Bazan Kinga

Dorota Cianciara

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty

Laureat  konkursu przedmiotowego z biologii 

Paweł Zając

Jolanta Jeziorowska

Laureat  konkursu przedmiotowego z języka angielskiego

Paweł Zając

Magdalena Bogacka

Osiągnięcia o zasięgu powiatowym i inne

III Powiatowy Konkurs Matematyczno-przyrodniczy „Eko-licznik” dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Częstochowskiego Pana A. Kubata.

I miejsce drużyny w składzie: Piotr Zając, Dominik Huras.

Aldona Huras Bożena Blachnicka

XIII Konkurs Matematyczny uczniów szkół podstawowych „Gala Matematyków 2018 ” pod patronatem Wójta Gminy Kamienica Polska i Starosty Częstochowskiego

II miejsce drużyny w składzie: H. Głowacz – III miejsce, P. Zając – II miejsce, I. Żurakowski – IV miejsce.

Aldona Huras

Powiatowy Konkurs „Energetyka jądrowa przyszłością narodu” organizowany przez LO im. J. Słowackiego. VI edycja – 34 uczniów z 11 szkół 

I miejsce Paweł Zając

II miejsce  Kamil Kmieć

Jolanta Jeziorowska

XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bliżej ekologii” pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

 

XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ochrona przyrody w Polsce” pod patronatem Starosty Częstochowskiego.

 

I miejsce drużyna w składzie: Wiktoria Huras, Hubert Jeziorowski, Paweł Zając

 

I miejsce Emilia Janczyk

III miejsce Julia Grzybek

Wyróżnienia: Alicja Bogacka, RominaBiłowusiak, Paulina Szajkowska.

Michał Szczepanik

Jolanta Jeziorowska

Bożena Blachnicka

I Powiatowy Konkurs Biologiczno-chemiczny w Częstochowie

Paweł Zając – wyróżnienie

Jolanta Jeziorowska

Puchar Dyrektora Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego w Częstochowie za zajęcia II miejsca w XVII Powiatowym Turnieju Języka Angielskiego.

II miejsce drużyny w składzie: Dawid Klyta, Kamil Kmieć, Hubert Jeziorowski, Paweł Zając

Magda Bogacka

IV Powiatowy Konkurs Muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko”  pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Częstochowskiego Pana    A. Kubata.

W kategorii klas I-III ; Wiktoria Sowa III miejsce,

w kategorii klas IV –VI Wioletta  Jędrasiak- wyróżnienie

 

W kategorii klas VII i gimnazjalnych: II miejsce Wiktoria Huras,

W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych: I miejsca Starcza Band – Starsi: W. Huras, W.Klar, J. Piotrowska, W.Żepka, K.  Rzeźniczek, P. Zając, I. Lasak, D. Klyta, K. Kmieć, 

III miejsce Starcza Band- młodsi:                 W. Jędrasiak, Ł. Zyzik, A. Balwierz, M. Górski, M. Klecha, A. Kosiak.

Zbigniew Łapaj

VI Powiatowy Konkurs z języka niemieckiego

I miejsce Paweł Zając , wyróżnienie Wiktoria Huras

Beata Machoń

IV Powiatowy konkurs języka angielskiego „ Master of Englis”

Wyróżnienie: Hanna Głowacz, Marta Burkiet

Anna Czapla, Magdalena Bogacka

Powiatowy Konkurs wiedzy o Unii  Europejskiej

I miejsce Marta Szewczyk, II miejsce Wiktoria Huras

Beata Machoń

XII Powiatowy Konkurs Czytelniczy organizowany przez SP w Kamienicy Polskiej pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Kamienica Polska

III  miejsce Wiktoria Huras, wyróżnieni a: Julia Piotrowska,                   W. Żepka

Tatiana Żak

XII Powiatowy Konkurs Plastyczny  organizowany przez SP w Kamienicy Polskiej pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Kamienica Polska

II miejsce Kacper Pijet

Dorota Cainciuara

Uzyskanie tytułu finalisty w Jurajskim Konkursie przedmiotowym z fizyki.

Hubert Jeziorowski

Ewa Olczak

 

Sportowe

 

IV miejsce drużyny w XIV Turnieju Gier i Zabaw dla dzieci szkół podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego. 

Szymon Huras, Szymon Walentek, Maciej Cierpiał, Albert Wojtasik, kseniaGasiak, Maja Kręgiel, Aleksandra Urbaniak, Marika Trela.

Konrad Grzyb

I miejsce drużyny dziewcząt w Igrzyskach Dzieci Powiatu częstochowskiego w mini-koszykówce dziewcząt. II miejsce w półfinale wojewódzkim w mini-koszykówce dziewcząt szkół podstawowych.

Klaudia Górniak, Aleksandra Radek, Natalia Piegat, Paulina Muś, Wioletta Jędrasiak, Kinga Księżyk, Maja Rosłoń, Nicola Heryk,

Zuzanna Wywiał, Wiktoria Szwedzińska, Karolina Bao, Milena Zych

Katarzyna Ludzińska.

Wyróżnienie w Powiatowym Turnieju piłki halowej chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopiska.

 

Dariusz Opuchlik

IV miejsce drużyny w XIV Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej 

 

Dariusz Opuchlik.

I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Woźniki.

 

Katarzyna Ludzińska

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci Regionu Częstochowskiego" Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: "Być kobietą..."

II miejsce Wiktoria Huras klasy gimnazjalne

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku” organizowany przez Starostę Częstochowskiego.

Gabriela Kaliściak – I miejsce,                   Julia Krawczyk II miejsce, Oliwia Nierobiś - wyróżnienie,

Ewa Jędrzejewska

I miejsce w XXIII Powiatowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Nicola Heryk, Maja Rosłoń, Zuzanna Wywiał, Aleksandra Radek, Klaudia Górniak, Wiktoria Szwedzińska, Kinga Księżyk, Karolina Baor, Paulina Muś, Natalia Piegat, Milena Zych

Katarzyna Ludzińska

II miejsce w XXIII Powiatowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych  o Puchar Starosty Częstochowskiego z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Julia Gorol, Wiktoria Huras, Paulina Kadłubek, Kamila Księżyk, Klaudia Augustyn, Joanna Matczak, Kinga Bazan, Marlena Nowak, Wiktoria Ziora,

Dariusz Opuchlik

II i III miejsca drużyn w IX Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Woźniki.

Chłopcy: Dawid Pakulski, Iwan Kocot, Marcin Mateja

Dziewczęta: Julia Piotrowska, Ewelina Walentek. Indywidualnie Kinga Piotrowska zajęła III miejsce

Dariusz Opuchlik

II miejsce Nicoli Heryk w IX Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Gimnazjalnych o Puchar Burmistrza Miasta I Gminy Woźniki.

 

Katarzyna Ludzińska

III miejsce drużyny chłopców w Turnieju Piłkarskim Chłopców Szkół Podstawowych organizowanym przez  S P w Lubszy

Igor Huras, Kacper Kosiak, Kacper Lisek, Księżyka Kamil, Wojciech Badora, Konrad Górniak, Patryk Huras, Jakub Trela.

Katarzyna Ludzińska

II miejsce drużyny chłopców w XIII  Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej 6-osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego.

Wojciech Badora, Kacper Lisek, Dawid Bednarek, Filip Burkiet, Szymon Kamiński, Kamil Frania, Nikodem Drost, Marcina Mateja, Michał Filipiak, Marek Mateusz, Kacper Trela

Dariusz Opuchlik

 

I miejsce drużyny chłopców klas I-III w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lublinieckiego

Tytuł najlepszego zawodnika dla Aleksandra Warty

 

III miejsce drużyny chłopców klas IV-V w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lublinieckiego

 

 

IV miejsce drużyny chłopców w Mistrzostwach Powiatu Częstochowskiego szkół gimnazjalnych w piłce nożnej.

Dawid Bednarek, Mateusz Marek, Filip Burkiet, Szymon Kamiński, Kamil Frania, Nikodem Drost, Marcin Mateja, Michał Filipiak, Kacper Trela

Dariusz Opuchlik