Związek Harcerzy Polskich

Jesteś tu: » Strona Główna » Organizacje szkolne » Związek Harcerzy Polskich

   

Czuwaj!


My, harcerze z 22 DH „DYM” działamy przy Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy.

 


Przyświeca nam Prawo Harcerskie, dlatego też zawsze jesteśmy pogodni,


uśmiechnięci, chętni do niesienia pomocy i angażowania się w akcje charytatywne.


Współpracujemy z naszymi starszymi koleżankami z 23 DH „RUDY”


z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.





Rok 2017/2018

 

Do drużyny harcerskiej należy ..... osób.
Zbiórki odbywają się w ......... ...godzinach .................... 


Do działań harcerzy należą:

  • Odwiedzanie i dbanie o grób nieznanego żołnierza;
  • Włączanie się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tym roku wraz z uczniami gimnazjum zebrano 9 202,57 zł
  • Rozniesienie Betlejemskiego Światełka Pokoju – odwiedziliśmy Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, bank, Bibliotekę Publiczną, Przedszkole w Starczy.

 

W czasie zbiórek rozwijamy umiejętności fizyczne, podkreślamy jak ważna jest zdrowa rywalizacja. Poznajemy harcerskie zwyczaje, śpiewamy piosenki, wspólnie przyrządzamy posiłki.



Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza


Listopad to miesiąc zadumy, w którym wielu z nas odwiedza groby swoich bliskich. Nasi harcerze również pamiętają nie tylko o najbliższych, ale także o tych, którzy walczyli za Polskę i zginęli. W dniu 26 października wraz z opiekunem udali się na grób Nieznanego Żołnierza. Uczniowie klasy piątej i szóstej oddali cześć minutą ciszy, zmówili modlitwę, po czym uporządkowali grób i zapalili znicze.

 


TO DZIAŁO SIĘ W ROKU SZKOLNYM 2016/2017




Betlejemskie Światełko Pokoju




To działo się w roku szkolnym 2015/2016


Nocowanie w szkole

 




Gotowanie harcerzy

 

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


 

 

Dnia 10 Stycznia  2016 roku odbyła się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku środki pieniężne gromadzone były na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.  W przedsięwzięciu udział wzięli harcerze działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Starczy. Ilość wolontariuszy pozytywnie nas zaskoczyła ,gdyż aż 27 osób dostało legitymacje i zgodę na udział w kwestowaniu. Zbiórka pieniędzy odbywała się na terenie zewnętrznym w obrębie gminy Starcza jak również w szkole poprzez licytację fantów przeznaczonych przez organizatorów na szczytny cel.  W licytacji gadżetów związanych z WOŚP i nie tylko wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Licytowano koszulki, smycze, cegiełki, kalendarze i notatniki. Suma uzyskana z samej licytacji wyniosła  703,50 zł.Wśród kwestujących wolontariuszy największą sumę pieniężną udało się zebrać uczennicy Gimnazjum- Weronice Kot (662zł). Łączna kwota uzbierana przez cały sztab wyniosła 7012,43 zł. Za organizację tegorocznej akcji odpowiadały : Magda Caban, Jolanta Jeziorowska i Agata Ratyna.





Wolontariusze z naszej szkoły


licytacja gadżetów WOŚP




               


Betlejemskie Światełko Pokoju










                                  



Harcerska wigilia