Dzisiaj na tablicy

INFORMACJA O WYNIKACH REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2024/2025 DO KLASY PIERWSZEJ

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JÓZEFA LOMPY W STARCZY

Wszystkie dzieci, których rodzice dostarczyli ZGŁOSZENIA do Szkoły Podstawowej im.  Józefa Lompy w Starczy w roku szkolnym 2024/2025 lub WNIOSKI o przyjęcie do Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy w roku szkolnym 2024/2025 zostały zakwalifikowane do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy na rok szkolny 2024/2025.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy w roku szkolnym 2024/2025  została wywieszona w szkole na tablicy ogłoszeń przed sekretariatem.

Zgodnie z Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy określonym w  Zarządzeniu Nr 5.2024 Wójta Gminy Starcza z dnia 10 stycznia 2024r dostępnym pod linkiem:

rodzice dzieci zakwalifikowanych do klasy pierwszej zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły w postaci pisemnego oświadczenia, które należy dostarczyć  do Szkoły Podstawowej w Starczy do dnia 12 kwietnia 2024r. Oświadczenie można pobrać:

- z Przedszkola w Starczy,

- z sekretariatu szkoły,

- ze strony internetowej szkoły www.szkolystarcza.szkolnastrona.pl z zakładki Rekrutacja.

Aldona Huras

INFORMACJA O REALIZACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STARCZY

PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy przystąpiła do programu ministerialnego Laboratoria Przyszłości.  Celem programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Programu Laboratoria Przyszłości Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy  otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 78 900 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości zakupiono:

1. wyposażenie podstawowe, które obowiązuje szkołę  od 1 września 2022 roku:

drukarkę 3D wraz z akcesoriami, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, stację lutownicza z gorącym powietrzem, kamerę przenośną cyfrową wraz z akcesoriami, statyw z akcesoriami, mikroport z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy z akcesoriami, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami.

1. wyposażenie dodatkowe z zakresu robotyki wraz ze szkoleniem dla kadry pedagogicznej:

klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami - SkriKit - 15 szt zestawów dla klas I-III,

roboty edukacyjne wraz z akcesoriami – SkriBot - 15 szt zestawów dla klas IV-VIII

1. wyposażenie dodatkowe z zakresu sprzętu audio-video:

mikrofon nagłowny z akcesoriami, konsolę/mikser dźwięku z akcesoriami, 2 dyktafony, nagłośnienie, słuchawki studyjne, panele akustyczne.

Wyposażenie zakupione w ramach programu będzie wykorzystywane średnio 3 godziny zajęć w każdym tygodniu nauki, przez 5 kolejnych lat.

Zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości pomoce to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Szczegółowe informacje na temat wykorzystania zakupionego sprzętu znajdują się na szkolnej stronie w zakładce PROJEKTY-Laboratoria Przyszłości.

Aldona Huras