Związek Harcerzy Polskich

Jesteś tu: » Strona Główna » Aktywność Szkoły Podstawowej » Związek Harcerzy Polskich

Czuwaj!

My, harcerze z 22 DH „DYM” działamy przy Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy.

Przyświeca nam Prawo Harcerskie, dlatego też zawsze jesteśmy pogodni,

uśmiechnięci, chętni do niesienia pomocy i angażowania się w akcje charytatywne.

Współpracujemy z naszymi starszymi koleżankami z 23 DH „RUDY”

z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza.

Rok 2016/2017

Do drużyny harcerskiej należy 14 osób.
Zbiórki odbywają się w piątki w godzinach 14.15 – 15.00.

Do działań harcerzy należą:

• Odwiedzanie i dbanie o grób nieznanego żołnierza;
  • Włączanie się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w tym roku wraz z uczniami gimnazjum zebrano 9 202,57 zł
  • Rozniesienie Betlejemskiego Światełka Pokoju – odwiedziliśmy Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, bank, Bibliotekę Publiczną, Przedszkole w Starczy.

W czasie zbiórek rozwijamy umiejętności fizyczne, podkreślamy jak ważna jest zdrowa rywalizacja. Poznajemy harcerskie zwyczaje, śpiewamy piosenki, wspólnie przyrządzamy posiłki.

Betlejemskie Światełko Pokoju

To działo się w roku szkolnym 2015/2016

Nocowanie w szkole

Gotowanie harcerzy

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 10 Stycznia  2016 roku odbyła się w Szkole Podstawowej i Gimnazjum zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  W tym roku środki pieniężne gromadzone były na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.  W przedsięwzięciu udział wzięli harcerze działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Starczy. Ilość wolontariuszy pozytywnie nas zaskoczyła ,gdyż aż 27 osób dostało legitymacje i zgodę na udział w kwestowaniu. Zbiórka pieniędzy odbywała się na terenie zewnętrznym w obrębie gminy Starcza jak również w szkole poprzez licytację fantów przeznaczonych przez organizatorów na szczytny cel.  W licytacji gadżetów związanych z WOŚP i nie tylko wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Licytowano koszulki, smycze, cegiełki, kalendarze i notatniki. Suma uzyskana z samej licytacji wyniosła  703,50 zł.Wśród kwestujących wolontariuszy największą sumę pieniężną udało się zebrać uczennicy Gimnazjum- Weronice Kot (662zł). Łączna kwota uzbierana przez cały sztab wyniosła 7012,43 zł. Za organizację tegorocznej akcji odpowiadały : Magda Caban, Jolanta Jeziorowska i Agata Ratyna.

Wolontariusze z naszej szkoły

licytacja gadżetów WOŚP