Jesteś tu: » Strona Główna » Aktywność Szkoły Podstawowej » Samorząd Uczniowski

Zastępca: Patryk Huras

Sekretarz: Marta Burkiet

Skarbnik: Emilia Górniak

Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech    Uśmiech

Na wybory do Samorządu Szkolnego zgłosiło się dziesięciu kandydatów: Zyzik Łukasz, Tyrała Marcin, Górski Michał, Podleżyński Patryk, Wachowicz Konrad, Kosiak Aleksandra, Bogacka Alicja, Lisek Kacper, Górniak Emilia, Huras Patryk. Wybory powszechne i tajne po uprzedniej owocnej kampanii wyborczej odbyły się 23 września 2016r.

Na pierwszym posiedzeniu nowo wybranej władzy samorządowej szkoły wyznaczono zakres obowiązków Zarządu S.U. oraz ustalono plan pracy na cały rok szkolny. Jako najważniejsze cele swojej działalności Zarząd Samorządu Uczniowskiego uznał:

• wspieranie społeczności szkolnej w nauce
  • rozwiązywanie problemów uczniów
  • współorganizacja imprez i uroczystości szkolnych
  • organizowanie dyskotek szkolnych
  • przeprowadzenie wyborów na  „Naj…chłopaka”  i  „Naj…dziewczynę”
  • zorganizowanie Dnia Samorządności w szkole
  • organizowanie rozgrywek sportowych dla klas IV-VI w ramach Sportowego Turnieju Międzyklasowego
  • przeprowadzenie rywalizacji w ramach konkursu  „Liga Klas”
  • udział w akcjach: „Góra Grosza”, „WOŚP”, zbiórka nakrętek dla Kamila Podleżyńskiego, naklejek dla Hospicjum w Częstochowie oraz wspieranie innych akcji charytatywnych
  • współorganizacja przebiegu Tygodnia Patrona
  • współorganizacja szkolnego Pikniku Sportowego z okazji Dnia Dziecka
  • współpraca z Samorządem Uczniowskim Gimnazjum im. A. Mickiewicza i podejmowanie wspólnych dział

opiekun Samorządu Uczniowskiego

Ewa Cipior

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Działalność Samorządu Uczniowskiego

Dyskoteka szkolna

Taka impreza to niemal wydarzenie kulturalne, które odbywa się wcale nie tak często. Nasza dyskoteka, to wydarzenie wyczekane przez uczniów klas IV – VI. Odbyła się ona 27 października w sali gimnastycznej. Organizatorami byli członkowie samorządu uczniowskiego zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Dyskoteka odbyła się właśnie z okazji minionego Dnia Chłopaka, dlatego też musieli oni odtańczyć swój uroczysty „męski” taniec, zwany pospolicie „kaczuchami”. Następnie była „Belgijka” z obecnymi na dyskotece dziewczynami, a potem to już taneczne szaleństwo do godziny 20. Podczas zabawy można było odpocząć i zjeść coś słodkiego w kawiarence, urządzonej w świetlicy szkolnej oraz zaopatrzyć się w przekąski i picie w sklepiku szkolnym.

Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech  Uśmiech

Dzień Chłopaka

Każdy chłopak pragnie być doceniony i czeka na ten jedyny dzień w roku, w którym każda dziewczyna składa mu życzenia i daje mały upominek. W naszej szkole tradycji stało się zadość i dziewczynki wręczyły swoim kolegom słodki prezencik w postaci lizaka. Nie zapomniały również o dedykacjach muzycznych i życzeniach przekazanych przez radiowęzeł szkolny. Jaka to frajda usłyszeć miłe słowa na forum klasy, a nawet całej szkoły. Samorząd przeprowadził także plebiscyt na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. To zaszczytne miano otrzymali:

1 miejsce Patryk Huras

2 miejsce Kacper Lisek

3 miejsce Bartosz Kamiński

Dzień Kapcia

Dzień kapcia to kolejny zabawny i miły dzień w naszej szkole. Niektórzy uczniowie zamiast obuwia zamiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie, w których paradowali po korytarzu i w klasie. Zamiast zgrabnych tenisówek i adidasów uczniowie nałożyli swoje śmieszne papcie – misie, żabki, świnki. W szkole było śmiesznie i zabawnie. Oby było więcej takich przyjemnych dni.