Z życia Szkoły

Jesteś tu: » Strona Główna » Z życia Szkoły

KANGUR MATEMATYCZNY


 

15 marca o godzinie 9.00 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja  Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur Matematyczny”. Reprezentantami byli uczniowie klas III-VII oraz II i III gimnazjum. Przez 75 minut uczniowie zmagali się z „ciekawymi” zadaniami z dziedziny matematyki. Każdy uczestnik Konkursu otrzymał jedną z pięciu zabawek logicznych z drutu.

Kangur Matematyczny
czytaj więcej

Święto Kobiet

Dnia 8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet, pod hasłem: „Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”. Uczniowie przygotowali część artystyczną oraz rozrywkową. Były scenki kabaretowe przedstawiające różne oblicz kobiety oraz piosenki. Następnie chętni uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o świecie kobiet. W czasie konkurencji uczniowie robili fryzury, makijaże oraz uczestniczyli w quizie przygotowanym przez uczennice. Było dużo zabawy, śmiechu, emocji i słodkie upominki.

Dzień Kobiet
czytaj więcej

Spotkanie z Kuratorem

Dnia 6 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole prelekcja dla uczniów, nauczycieli i wychowawców  przeprowadzona przez Kuratorów, nt. „ Nieznajomość prawa i szkodliwy wpływ substancji psychoaktywnych na zdrowie i życie młodego człowieka oraz odpowiedzialność za własne postępowanie”. Celem prelekcji było zapoznanie uczniów z przepisami prawa z zakresu odpowiedzialności karnej nieletnich  oraz profilaktyka zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Kurator Okręgowa Pani  Alina Kula i Kurator Sądowy Pan Marek Długosz przestrzegali uczniów przed zażywaniem szkodliwych substancji i skutkami nieprzestrzegania prawa.

Spotkanie z kuratorem
czytaj więcej
"Ojczyzna moja-to ta ziemia droga,
Gdziemujrzał słońce i gdziem poznał Boga,
Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła
W polskiej mnie mowie pacierza uczyła..."

                                                      Maria Konopnicka "Ojczyzna"

Szkolny Konkurs Recytatorki
czytaj więcej

Dnia 9 stycznia 2018 r. uczniowie klas pierwszych i trzecich Szkoły Podstawowej w Starczy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Angielskiego "OLIMPUSEK". Uczniowie zmagali się z zestawem 21 pytań.

Wyniki są następujące:

Olimpusek
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 |