Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

2013/2014


Podsumowanie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2013/2014



 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ KANGUR

 

Wyróżnienie w szkole P. Zemła kl. I i M. Bogacz kl. II

 

( nauczyciele przygotowujący:    E. Olczak, E. Pijet

 

GEO- PLANETA

 

Wyróżnienie – P. Lisek, A. Rosłoń, O. Marek, K. Rzeźniczek

 

( nauczyciel B. Blachnicka)

 

Ogólnopolski konkurs literacki „ Fraszka”

 

Nagroda A. Grzyb

 

Wyróżnienia: K. Unverricht,K. Górniak, K. Tomalka, J. Kołtun, K. Adamicka

 

 ( nauczyciel T. Żak)

 

. Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Tęcza”

 

I m. w szkole W. Huras, A. Rosłoń, K. Górniak

 

( nauczyciel D. Cianciara)

 

Ogólnopolski KONKURS J. ANGIELSKIEGO FOX

 

Dobry wynik A. Grzyb

 

 ( nauczyciel M. Bogacka)

 

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z biologii PANDA 10 miejsce P. Lisek

 

( nauczyciel M. Szczepanik)

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE  - PRZEDMIOTOWE

 

Finalistki Konkursu z Geografii P. Lisek i A. Rosłoń

 

( nauczyciel B. Blachnicka)

 

XI Wojewódzki  Konkurs Piosenki Młodzieżowej „ Droga do gwiazd przez Gimnazjum”

 

II m. zespołu – A. Dukat, W. Huras, P. Lisek, A. Gajak, D. Żurakowski, K. Rzeźniczek, J. Kołtun, E. Heryk

 

( nauczyciel Z. Łapaj)

 

XIII Międzypowiatowy Konkurs Historyczny :” Czy znasz historię Częstochowy i Regionu

 

III m. P. Lisek, A. Grzyb

 

 ( nauczyciel I. Baur-Klecha)

 

XI JURAJSKI KONKURS z J. POLSKIEGO

 

Laureatki A. Grzyb i P. Lisek

 

( nauczyciele T. Żak, E. Sygulska)

 

Konkursy powiatowe

 

XXVII Powiatowe Biegi Pokoju i Młodości o Puchar Wójta Gminy Starcza pod Patronatem Starosty Częstochowskiego

 

Klasy I

 

I miejsce – A. Bazan                        M. Ząbkowski

 

III miejsce A. Nowak

 

Klasy II

 

I miejsce K. Jędrzejewska                   D. Błaszczyk

 

II miejsce                                              K. Janczyk

 

III miejsce                                             K. Bąk

 

Klasy III

 

I miejsce – P. Lisek                  

 

II miejsce – W. Huras                  K. Rzeźniczek    

 

III m. – W. Burkiet                       M. Nowak

 

I miejsce drużyna

 

( nauczyciel D. Opuchlik)

 

X Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej w Konopiskach

 

I miejsce P. Lisek

 

Wyróżnienie – W. Huras

 

( nauczyciele Z. Łapaj, M. Bogacka, B. Machoń)

 

XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny” Bliżej ekologii”

 

I m. drużyna- P. Lisek, A.Rosłoń, A. Grzyb

 

( nauczyciel M. Szczepanik)

 

IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny ”Woda zagrożony życiodajny skarb”

 

I m. A. Rosłoń

 

III m.  K. Jędrzejewska

 

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego – Hutki

 

III m. A. Rosłoń

 

IV Powiatowy Konkurs J. Niemieckiego – Starcza

 

I m. A. Rosłoń

 

III m. P. Lisek

 

( nauczyciel B. Machoń)

 

IX Powiatowy Konkurs Czytelniczy w Kamienicy Polskiej

 

III m. W. Huras

 

( nauczyciel E. Sygulska)

 

Konkurs plastyczny III m. P. Lisek

 

( nauczyciel D. Cianciara)

 

Powiatowy Konkurs „ R. Traugutt i jego epoka”

 

Wyróżnienie  A. Gajak

 

( nauczyciel I. Baur-Klecha)

 

VII Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej  w Częstochowie

 

II m. W. Huras

 

( nauczyciele Z. Łapaj, I. Baur –Klecha)

 

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

 

II m. K. Rzeźniczek

 

( nauczyciel B. Machoń)

 

Powiatowy Konkurs J. Angielskiego

 

II m. drużyny- P. Lisek, B. Ludziński, N. Klar, K. Górniak, A. Rosłoń

 

( nauczyciel M. Bogacka)

 

Powiatowy Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II w Borownie

 

V m. drużyny K. Adamicka, W. Jędrasiak, K. Ziora

 

( nauczyciel ks. P. Molenda)

 

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Piłce Koszykowej

 

II m. drużyna dziewcząt

 

II m.drużyna chłopców

 

Powiatowy turniej piłki nożnej halowej o puchar Wójta Gminy Konopiska

 

I miejsce

 

Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Starczy pod Patronatem Starosty Częstochowskiego

 

I miejsce drużyna chłopców

 

I miejsce drużyna dziewcząt

 

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Starczy

 

I i III miejsce drużyny chłopców

 

I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar dyrektora gimnazjum w Poczesnej

 

I m. drużyny chłopców

 

IX Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6- osobowej o Puchar Wójta Gminy Kamienica Polska

 

II m. drużyny

 

X Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Kamienicy Polskiej

 

III m. drużyny