Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

2014/2015

 Podsumowanie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2014/2015


Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „ KANGUR

Wyróżnienia : Jakub Walentek kl. I , Roksana Górak kl. II i M. Bogacz kl. III

( nauczyciele przygotowujący:    E. Olczak, E. Pijet


Ogólnopolski konkurs GEO- PLANETA

Wyróżnienie – Kamila Górniak kl.II

( nauczyciel B. Blachnicka)

Ogólnopolski konkurs literacki „ Fraszka”

Nagroda Aleksandra Grzyb

( nauczyciel T. Żak)

 Ogólnopolski konkurs plastyczny „ Tęcza”

I m. w szkole Martyna Sączek

( nauczyciel D. Cianciara)

Ogólnopolski konkurs historyczny „ Krąg”

Wyróżnienie – Kamila Górniak Kl. II

( nauczyciel I. Baur – Klecha)

Ogólnopolski KONKURS J. ANGIELSKIEGO FOX

Dobry wynik Benjamin Ludziński

 ( nauczyciel M. Bogacka)

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z biologii PANDA

wyróżnienie Aleksandra Grzyb

( nauczyciel M. Szczepanik)

Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z j. angielskiego PINGWIN 2014

  5 miejsce  Aleksandra Grzyb

( nauczyciel M. Bogacka)

Ogólnopolski Konkurs Historyczny „ Dzieje oręża polskiego”

Etap rejonowy  Kamila Górniak

( nauczyciel I. Baur – Klecha)

 

KONKURSY WOJEWÓDZKIE  - PRZEDMIOTOWE

 

 Konkurs Przedmiotowy z J. Angielskiego 

  Laureat   Aleksandra Grzyb

( nauczyciel M. Bogacka)

XII Wojewódzki  Konkurs Piosenki Młodzieżowej „ Droga do gwiazd przez Gimnazjum”

I m. zespołu wokalno- instrumentalnego – Adam Garus, Wiktoria Ziora, Natalia Płaszczymąka, Joanna Kołtun, Celestyn Mazur, Mikołaj Żak, Jan Burkiet, Mateusz Pakuła, Ernest Heryk.

( nauczyciel Z. Łapaj)

I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

4 miejsce drużynyKatarzyna Adamicka, Karolina Ziora, Patrycja Pidzik

( nauczyciel Ks. D. Ciemcioch)

XIV Międzypowiatowy Konkurs Historyczny :” Czy znasz historię Częstochowy i Regionu

II m.  Aleksandra. Grzyb

 ( nauczyciel I. Baur-Klecha)

XII JURAJSKI KONKURS z J. POLSKIEGO

Laureatka Aleksandra  Grzyb

( nauczyciel T. Żak)

XII JURAJSKI KONKURS z J. ANGIELSKIEGO

Laureatka Aleksandra  Grzyb

( nauczyciel M. Bogacka)

 

Konkursy powiatowe

XXVIII Powiatowe Biegi Pokoju i Młodości o Puchar Wójta Gminy Starcza pod Patronatem Starosty Częstochowskiego

Klasy I

I miejsce – Monika Grzyb                       I miejsce -  Jakub Ziora

III miejsce - Oliwia Trela                        II miejsce – Dawid Kadłubek

IV miejsce - Roksana Kocot                   III miejsce – Bartosz Nowak

Klasy II

II miejsce – Aleksandra Bazan                 I miejsce – Mateusz Ząbkowski        

III miejsce  - Marcelina Sosnowska         II miejsce – Dominik Badora                                    

                                                                  IV miejsce – Patryk Nowak

Klasy III

I miejsce – Katarzyna Jędrzejewska        II miejsce – Ernest Heryk

II miejsce  - Aleksandra Grzyb                III miejsce – Mateusz Pakuła    

II miejsce drużyna

( nauczyciel D. Opuchlik)

XIV Międzypowiatowe Grand Prix Konopisk – biegi

II miejsce drużyna

I miejsce – Aleksandra Bazan                   I miejsce – Mateusz Ząbkowski

III miejsce – Marcelina Sosnowska           III miejsce – Ernest Heryk

( nauczyciel D. Opuchlik)

XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny” Bliżej ekologii”

Wyróżnienie  drużyny-  Aleksandra  Grzyb, Anna Gajak, Marcin Bogacz

( nauczyciel M. Szczepanik)

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny ”Przyroda w Unii Europejskiej”

Wyróżnienia – Martyna Sączek, Bartłomiej Liszczyk

 ( nauczyciel D. Cianciara)

XIV Powiatowy Konkurs J. Angielskiego

II m. drużyny- B. Ludziński, A. Grzyb, A. Gajak, R. Górak, K. Górniak

( nauczyciel M. Bogacka)

Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej

II miejsce – Mikołaj Grzyb

I Powiatowy Konkurs Muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko” organizowany przez SP i G w Starczy

III miejsce zespołu wokalno – muzycznego

III miejsce - Natalia Płaszczymąka

( nauczyciel Z. Łapaj)

I Powiatowy Konkurs Recytatorski „ Poeci Regionu Częstochowskiego” pod patronatem Starosty Częstochowskiego

II miejsce – Anna Gajak

Wyróżnienia – Karol Janczyk i Jan Burkiet

( nauczyciel T. Żak)

Powiatowy Wielkanocny Konkurs Plastyczny  Blachownia 2015

II miejsce – Katarzyna Adamicka

( nauczyciel A. Włodarczyk)

Gimnazjada Powiatu Częstochowskiego w Piłce Koszykowej

II m. drużyna dziewcząt

II m.drużyna chłopców

Powiatowy turniej piłki nożnej halowej o puchar Wójta Gminy Konopiska

I miejsce

Turniej Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Starczy pod Patronatem Starosty Częstochowskiego

I miejsce drużyna chłopców

I miejsce drużyna dziewcząt

VII Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Starczy

I i III miejsce drużyny chłopców

II Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Poczesnej

I m. drużyny chłopców

X Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6- osobowej o Puchar Wójta Gminy Kamienica Polska

II m. drużyny

XI Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Kamienicy Polskiej

III m. drużyny

VI Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Woźniki

I miejsce drużyny

II miejsce indywidualnie Adam Garus

III miejsce indywidualnie  Patryk Pakuła