2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. To dzień urodzin duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. W tym dniu w naszej szkolnej bibliotece rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla klas pierwszych „Moja pierwsza książeczka wypożyczona z biblioteki szkolnej”. W klasie I a: nagrody zdobyli J. Cykowska, K. Zyzik, A. Cuglewski, a w klasie I b: S. Szymczuk, K. Beruś, L. Górniak, i R. Masłoń.

23 kwietnia to światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W Katalonii w tym dniu chłopcy wręczają swoim wybrankom róże, a jeśli ich uczucie jest odwzajemnione – w zamian otrzymują książkę. Stąd natchnienie do obchodów święta czytania wzięło początek i obejmuje cały świat. Z okazji światowego Dnia Książki i Praw Autorskich na całym świecie podejmowane się różne inicjatywy, które służą promocji: czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich i własności intelektualnej. O tym wyjątkowym dniu pamiętano również w naszej szkole. Przygotowano okolicznościową wystawę książek. Uczniowie mogli włączyć się w tę akcję poprzez przyniesienie swoich ulubionych lektur. Czytelnicy chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną i z zainteresowaniem oglądali zgromadzone na wystawie książki.