Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

22 stycznia 2019 roku - Konkurs Witajcie w Akademii pana Kleksa"

W klasach IV a i IV c odbył się międzyklasowy Konkurs czytelniczy „Witajcie w Akademii pana Kleksa” , którego celem było:

• Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
  • Rozwijanie umiejętności pracy w grupie;
  • Kształtowanie umiejętności czytania ze zrozumieniem

Konkurs rozpoczęto piosenką „Witajcie w naszej bajce”. Uczniowie podzieleni na grupy reprezentujące daną klasę z uśmiechem na ustach zmagali się z zadaniami konkursowymi. Pytania dotyczyły treści książki „Akademia pana Kleksa”. Trzeba było odpowiedzieć na wylosowane pytania, dokończyć urwane zdanie, odgadnąć kto i w jakiej okoliczności wypowiedział czytane słowa, podać imię i nazwisko scharakteryzowanej postaci. Poza tym przędli litery, rozpoznawali rekwizyty. Za prawidłową odpowiedź byli nagradzani piegami. Konkurs wygrała reprezentacja klasy IV a.

18 stycznia 2019 roku – Dzień Kubusia Puchatka

Z tej okazji miłośnicy misia o bardzo małym rozumku mogli wziąć udział w konkursie „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Odpowiadali na zagadki i pytania, a miś częstował ich słodyczami, bo jak wiecie Kubuś Puchatek to wielki łakomczuch.

„Zima śnieżna pani”

W klasach czwartych odbyła się impreza czytelnicza „Zima śnieżna pani” w której uczniowie mieli możliwość wykazania się wiadomościami i umiejętnościami związanymi z tematyką zimową. Najwięcej problemów sprawiły uczniom przysłowia i fragmenty wierszy i opowiadań, ale mimo wszystko uczniowie bawili się świetnie.