Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

26 listopada 2018 r. – Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Uczniowie klas pierwszych zobaczyli tego dnia piękną prezentację o tym skąd wywodzi się to święto. Pierwszoklasiści poznali sławne misie, wysłuchali wierszy i piosenek oraz wzięli udział w konkursie „Co wiem o niedźwiedziach”. Nagrodami były słodkie Guminie, które bardzo spodobały się maluchom.

21 listopada 2018 r. – Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Z tej okazji zorganizowaliśmy wspólnie z Samorządem Uczniowskim apel „Grunt to dobre wychowanie”. Celem spotkania było przypomnienie co to są dobre maniery i jaki mają wpływ na nasze życie. Uczniowie zobaczyli scenkę „Czarodziejskie słowo” – która przypomniała im o używaniu tych słów codziennie w każdej sytuacji życiowej. Słowa te otwierają serca do innych ludzi.

20 listopada 2018 r. – Prawa Dziecka

W tym dniu w naszej szkole odbyła się audycja z okazji 29 rocznicy, odkąd Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło Konstytucję o Prawach Dziecka. Z tej okazji postanowiliśmy zapoznać uczniów z tym dokumentem i zawartymi w nich treściami.  Uświadomiliśmy fakt, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Poinformowaliśmy o tym , że dorośli powinni przestrzegać praw ustanowionych dla dzieci z myślą o nich. Audycję przygotowały uczennice klas piątych oraz klasy czwartej a.

11 listopada 2018 r. – Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

5 listopada 2018 r. – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Tego dnia do biblioteki zawitały dzieci z klas I i II. Warto było przypomnieć sobie naszych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. W bibliotece na pierwszoklasistów i drugoklasistów czekało nie mało atrakcji. Było m.in. odgadywanie tytułów bajek, rozpoznawanie postaci bajkowych na podstawie charakterystycznych rekwizytów czyli „Czarodziejski kuferek”. Oczywiście nie zabrakło słodkich upominków dla wszystkich uczestników zabawy. Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Wszystkim bajkowym postaciom, tym bardziej znanym i tym trochę mniej, dużym i tym malutkim, dobrym i złym, starym i młodym, w tym Bajecznym Dniu najserdeczniejsze życzenia składają dzieci klas pierwszych i drugich wraz z wychowawcami.