Piknik Sportowy

W dniu 30.05.2016 r. odbył się pierwszy Piknik Sportowy „Biegam, skaczę, umysł ćwiczę – to mój sposób jest na życie”.

Impreza miała miejsce na boisku sportowym w Rudniku Małym. W pikniku wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Starczy wraz z wychowawcami oraz innymi nauczycielami. Głównym celem pikniku było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczniów klas I-III, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie oraz stwarzanie sytuacji sprzyjających przeżywaniu pozytywnych emocji. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 9:00, po czym rozpoczęła się krótka rozgrzewka. Następnie wcześniej wyłonieni uczniowie wzięli udział w głównych zawodach sportowych, które składały się z dziesięciu konkurencji. Pozostałe dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych grach i zabawach, nad którymi czuwali opiekunowie. Emocji było sporo, dzieci dopingowały się wzajemnie. O głodnych „piknikowiczów” zadbała kuchnia serwując Pyszne kanapki oraz owoce. Dzieci z przyjemnością zajadały posiłek, odpoczywając na kocach. W tym samym czasie sędziowie wyłonili trzy zwycięskie drużyny. Po krótkim relaksie około godziny 12.30 doceniając wysiłek uczestników dyrektor Szkoły Podstawowej Pan Marian Krzyczmanik wręczył dyplomy i medale. Na koniec wszyscy uczestnicy z uśmiechem na twarzy pozowali do pamiątkowego zdjęcia, po czym z żalem udali się do domów. Dzięki słonecznej pogodzie, zaangażowaniu nauczycieli oraz uczniów impreza była bardzo udana.