Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 21 listopada 2013 roku został zorganizowany w nazszym gimnazjum już po raz czwarty  Szkolny Konkurs recytatorski.

Inicjatorem konkursu i fundatore głównych nagród dla uczniów jest miłośnik poezji Radny Powiatu Częstochowskiego Pan Andrzej Kubat.

W tym roku uczniowie mogli zaprezentować wybrany przez siebie wiersz, którego autorem jest twórca związany z naszym regionem. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość zetknięcia się z twórczościa ludowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich, którzy zaprezentowali niezwykle barwną i bogata oraz wartościową twórczość wywodząca się ze "słowa wyrosłego z roli".

Uczniowie mogli przekonac się jak ogromna rolę piśmiennictwo samorodne i amatorskie i jak wpłyneło na rozwój historii, tradycji i kultury.

nastepnie rozpoczęły sie zmagania konkursowe. Wybrane przez siebie utwory reprezentowało aż 24 uczniów z klas I - III gimnazjum. wszyscy zachwycili publiczność swoimi interpretacjami i umiejętnościami. Jury miało " twardy orzech do zgryzienia". Ostatecznie jednak zdecydowano, że: I miejsce przyznano Karolowi Janczykowi  i Natalii Płaszczymące z klasy IIb. II miejsce zajęła Weronika Huras z klasy IIa. III miejsce przyznano  paulinie lisek z klasy IIai Krzysztofowi Unverricht z klasy IIIb.

Jury przyznało też wyróżnienia dla: Wiktorii Ziory, Patrycji Pidzik  i Anny Matyja z klasy IIb.

Wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, a najlepsi z najlepszych nagrody książkowe ufundowane przez Pana Andrzeja Kubata oraz drobne upominki ufundowane  przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.