Wycieczka do Biskupina

28 i 29 maja uczniowie klasy IV, V i VI pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do stolicy Wielkopolski – Poznania. Podziwiali również zespół pałacowy ze starożytną osadą w Biskupinie i zwiedzili Gniezno.

Osada w Biskupinie została odkryta jeszcze przed drugą wojną światową i na jej terenie odkryto ślady osadnictwa wcześniejszego, sięgającego starszej epoki kamiennej (paleolitu).Nasi turyści zwiedzając Gniezno uświadomili sobie jego szczególne znaczenie dla Polski. Nie ma chyba bardziej polskiego i bardziej związanego z naszą historią miasta. Tu bywali wszyscy najwięksi królowie, tu odbyły się koronacje, tu spoczywają w sarkofagach władcy oraz piękna królowa Dąbrówka. Pierwsza piastowska stolica swoją nazwę wzięła przecież od orlego gniazda, symbolu polskości, siły i bohaterstwa.