Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu 2020/21

Akcje wolontariatu 2020/2021

Lipiec

Przyłączyliśmy się do #GaszynChallenge  dla Natalia Woźniak  22485 wspieraną przez Fundacja Siepomaga. Zebraliśmy 300 zł.

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Częstochowie

W imieniu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Częstochowie oraz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie się całej społeczności szkolnej oraz za bezinteresowną pomoc podopiecznym schroniska.

Zbiórka pieniędzy  z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Istota miłości polega na tym, że zakłada ona bezinteresowność, samą bezinteresowność i tylko bezinteresowność- Gustaw Holoubek

W Dniu Edukacji Narodowej udało się nam wszystkim  zebrać 1050 zł na rzecz dzieci chorujących na choroby nowotworowe.  Zebrane pieniądze zostały przekazane na Stowarzyszenie Hospicjum DAR SERCA przy ul. Kopernika 34 i STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ ZIEMI CZĘSTOCHOWSKIEJ przy ul. Krakowskiej 45. Te dwa miejsca pomagają, wspierają i dają nadzieję…..

,, Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”.

Każde życie jest piękne, kiedy myślimy przede wszystkim o innych.

Każdy ma coś, co może dać innym….

Jak zwykle nasi uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły  i  nauczyciele zaangażowali się w kolejną akcję charytatywną ,, Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”. Wspólnie zebraliśmy wiele słodkości i ciekawą literaturę o tematyce historyczno-patriotycznej.

Listopad

11 Listopada przyłączyliśmy się również do Dyktanda na Święto Niepodległości i wsparliśmy wybrany cel charytatywny czyli Dziecięce Hospicjum w Częstochowie.

Paczka od Mikołaja dla Dzieci z Hospicjum

Zgodnie ze świąteczną tradycją elfy pomagły Mikołajowi w przygotowywaniu zabawek dla dzieci, a także rozdały prezenty dla najgrzeczniejszych dzieci.

W związku z nadchodzącymi Mikołajkami  wolontariusze pomogli zorganizować paczki dla dzieci objętych pomocą hospicyjną i ich rodzin.

Zostało również przekazane 100 zł na konto Hospicjum, Darczyńcom dziękujemy.

#,,RazemNaŚwięta’’

Przyłączyliśmy się do akcji MEN #„RazemNaŚwięta”. Celem inicjatywy  było niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Zachęcaliśmy wszystkich do:

-wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),

-samodzielnego przygotowania słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,

-przygotowania ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,

-zaoferowania pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach.