Dzień Postaci z Bajek

W naszej szkole jak co roku  bohaterowie z bajek doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek  przypada 5 listopada , ale my świętować zaczęliśmy wcześniej  wspólnym wyjazdem do filharmonii na Bajki -słuchajk- Szewczyka Dratewkę. W piątek w dniu poprzedzającym święto przechodząc korytarzami naszej szkoły można było spotkać wiele magicznych postaci. Dzieci uczestniczyły w  konkursach  Magiczny kuferek- dzieci losowały rekwizyty i odpowiadały z jaką postacią lub bajka się kojarzy. Wszyscy musieli wykazać się znajomością treści bajek .
Konkursie plastycznym  Moja ulubiona postać z bajki- nagrodzone prace:
Jabłońska Nikola - 2a
Huras Zofia -2a
Płaneta Oliwia  -2a
Urzeniczok Zuzanna-3b
Warto pamiętać, że bajki są nie tylko rozrywką, ale niosą ze sobą również głębokie przesłanie.
Oto jeden z cytatów:
-  Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? -  Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje. - Kubuś Puchatek
Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia.
Ten dzień upłynął w  miłej atmosferze zarówno uczniowie jak i nauczyciele super się bawili.

Zapraszam za rok!