Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Starczy

Udział sztandaru szkoły w uroczystościach lokalnych

Dzień 11 listopada 2021 roku na pewno zapisze się kartach historii naszej szkoły. Dziś po raz pierwszy poczet sztandarowy opuścił szkolne mury, aby z dumą reprezentować Szkołę Podstawową im. Józefa Lompy podczas lokalnych uroczystości związanych z obchodami rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Stąpająca z honorem młodzież, na ramieniu której wsparty jest sztandar Szkoły, to niezwykle wzniosła chwila i wzruszający widok. To danie świadectwa patriotyzmu, umiłowania kraju.

Uczniowie tworzący poczet sztandarowy - Wiktoria Godula, Maja Wrzosowska i Paweł Nowak - mieli zaszczyt uczestniczyć w Mszy Świętej odprawianej w intencji Ojczyzny, po której - wraz z ks.Proboszczem, zastępami Straży Pożarnej, przedstawicielami Gminy i innymi uczestnikami biorącymi udział w uroczystości - przemaszerowali na Grób Nieznanego Żołnierza. Tam, poprzez odśpiewanie hymnu narodowego oraz modlitwę, oddali hołd wszystkim tym, którzy w latach 1914-1918 mieli odwagę walczyć i poświęcić swoje życie Ojczyźnie.

Dzisiejsze wydarzenia zapoczątkowały nową, przepiękną tradycję naszej szkoły.