Akcja charytatywna z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

Każda pomoc jest wartościowa.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”

(Papież Franciszek).

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej udało nam się wspólnie  zebrać 1660 zł na Dzieci  pod opieką Hospicjum . Hospicjum Domowe Dla Dzieci mieści się przy ulicy Krakowskiej 45a w Częstochowie.

Składam gorące podziękowania Wszystkim za zaangażowanie, okazane serce i wrażliwość  przy zbiórce pieniędzy.

HOSPICJUM DOMOWE DLA DZIECI to zespół lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów, duszpasterzy i wolontariuszy przygotowanych do świadczenia domowej opieki paliatywnej dla nieuleczalnie chorych dzieci, młodzieży i młodych dorosłych w terminalnym okresie choroby. Dziecko do hospicjum mogą zgłaszać rodzice, opiekunowie prawni lub pracownicy medyczni.

ZAKRES ŚWIADCZEŃ W HOSPICJUM DLA DZIECI
Opieką hospicyjną obejmujemy dzieci w promieniu do 100km od siedziby z powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, zawierciańskiego, myszkowskiego, radomszczańskiego i pajęczańskiego.
Celem opieki paliatywnej w hospicjum dziecięcym jest poprawa jakości życia dziecka oraz jego rodziny i opiekunów.
Zadaniem opieki paliatywnej w hospicjum dziecięcym jest:
• leczenie objawów choroby,
• wsparcie psychologiczne, socjalne, duchowe,
• wsparcie w okresie osierocenia.
Zasadą opieki paliatywnej w hospicjum dziecięcym jest niestosowanie uporczywej terapii w celu przedłużania życia i niestosowanie eutanazji w celu skrócenia życia oraz akceptacja nieuchronnej śmierci jako naturalnego zakończenia nieuleczalnej choroby.