Pasowanie na Czytelnika

Biblioteka-Tutaj zaczyna się przygoda pod takim hasłem odbyła się uroczystość Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I.

To już tradycja naszej  szkolnej biblioteki .  Uroczyste wydarzenie miało miejsce 24 i 26 lutego.

Nasi najmłodsi  uczniowie złożyli ŚLUBOWANIE.

Poznali zasady korzystania z wypożyczalni oraz zbioru książek, ,otrzymali pomocne dla nich instrukcje .Każdy czytelnik dostał  dyplom , pamiątkową zakładki do książek oraz „List  nauczyciela –bibliotekarza dla rodziców” Uroczystość obfitowała w niespodzianki; były zagadki ,wierszyki ,słodkie lizaki. Uczniowie otrzymali Wyprawkę  Czytelniczą w skład której  wchodzą: ”Pierwsze  abecadło”, „Książką połączeni, czyli  uczymy się czytać razem” oraz” Kreatywny Alfabet”. Wyprawka- to dar  Instytutu Książki dla szkół ,które biorą udział w projekcie „Mała książka- wielki człowiek”   .

Nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki.

Nasza biblioteka powiększyła   grono  czytelników