DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta... Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i nie wiem czy wiecie jest to dzień urodzin Walta Disneya. W tym roku klasy uczniowie klas I-II oglądali  prezentacje Dzień postaci z bajek .oraz brali  udział w konkursie  Z jaką bajką kojarzy ci się ten rekwizyt?- nagrodami były słodycze. Podsumowaniem konkursów były ilustracje ulubionego bohatera  . Wszyscy bawili się super.
W tym roku ze względu na sytuację przesłałam kilka propozycji dla rodziców ,które można było wykorzystać  do wspólnej zabawy w domu.

BAJKOWY TEATRZYK

No cóż tego dnia możecie zaprosić dzieci na bajkowe przedstawienie, a w aktorów wcieli się nikt inny jak rodzic ,starsze, rodzeństwo,  itd. Taki skład aktorów na pewno zaskoczy niejednego .

MOJA ULUBIONA BAJKA

Przed tym szczególnym dniem możecie ogłosić konkurs plastyczny na ulubioną bajkę. Dzieci będą miały okazję wspólnie z rodzicami przygotować pracę plastyczną, tym samym prezentując swoją ulubioną bajkę. Natomiast podczas obchodów Dnia Postaci z Bajek możecie wręczyć dzieciom pamiątkowe dyplomy(wykonane przez Was)

BAJKOWY BAL

Kolejną propozycją jest zorganizowanie bajkowego balu dla dzieci. Wystarczy  przebrać dziecko  za jedną z bajkowych postaci. Podczas takiego balu możecie wspólnie z dziećmi pobawić się przy bajkowych melodiach z dobrze nam znanych bajek...

BAJKOWY QUIZ

No cóż tu chyba nie muszę za wiele tłumaczyć. Do zabawy należy przygotować szereg zagadek i zadań, które będą rozwiązywać dzieciaki

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

- Z jakiej to bajki... cytaty

Gdy zegar wybije  godzinę dwunastą  czar  pryśnie
Spuść mi swe włosy
Jeżeli puścisz mnie  wolno, w zamian    spełnię Twoje trzy życzenia
W dniu twoich szesnastych urodzin, ukłujesz się wrzecionem w palec i zaśniesz
Zaraz dmuchnę ,zaraz chuchnę i wnet domek ze słomy zdmuchnę
Znów kłamiesz mój chłopcze, kłamiesz aż nos Ci rośnie
Lustereczko  powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie
Babciu, a dlaczego  masz takie wielkie oczy?

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - Z jakiej to bajki... przedmioty